Berlin Filarmoni Orkestrası’nın yaylı sazlar grup şefleri tarafından 1984 yılında kurulan Berlin Philarmonia Quartet’in konseri 9 Şubat'ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda izlenebilir.

Daniel Strabrawa (1. Keman), Christian Stadelmann (2. Keman), Neithard Resa (Viyola) ve Dietmar Schwalke’tan (Viyolonsel) oluşan topluluk konserde Joseph Haydn’ın Sol Minör Dörtlü Op. 74 No: 3 "Reiterquartett", FelixMendelssohn’un La Minor Dörtlü Op. 13 No: 2 ve Ludvig Van Beethoven’ın Fa Major Dörtlü Op. 18 No: 1 eserlerini seslendirecekler.

Berlin Philarmonia Quartet, Berlin Festivali, Salzburg Festivali, Bath Festivali’nin de aralarında bulunduğu dünyanın en prestijli festivallerinde; Wigmore Konser Salonu ve Carnegie Konser Salonu gibi önemli mekanlarda konserler verdi

Berlin Philarmonic Orchestra ile her sezon beş performans gerçekleştiren Quartet, geçtiğimiz yıllarda İngiliz basını tarafından “En İyi Dörtlü” ilan edildi.

Berlin Philarmonia Quartet, Papa Benedict XVI’in davetiyle Vatikan’da özel bir performansa imza attı. Ayrıca İspanyol Kraliyet Ailesi’nin her yıl davetlisi olarak İspanya’da konserler veren Berlin Philarmonia Quartet, Amerika’dan Uzak Doğu’ya, kadar uzanan kapsamlı bir konser takvimi ile tüm klasik müzik severlerle buluşmaya devam ediyor. Etkileyici performansları, her üyenin virtüözik yorumuyla Berlin Philarmonia Quartet, dünyanın en iyi quartetleri arasında yer alıyor.

Topluluk, bugüne kadar 17 albüme imza attı. Ünlü Alman yapım şirketi Thorofon etiketiyle Beethoven, Mendelssohn, Mozart, Shostakovich ve Reger’in eserlerinden oluşan albümler yayınladı. Quartet’in Reger albümü, Alman Plak Eleştirmenleri ile ödüllendirildi. Bunun yanı sıra, Quartet iki kez “Echo Klassik” ödüllerinde Oda Müziği dalında ödül kazandı.

Berlin Philarmonia Quartet
9 Şubat Cumartesi - saat: 20.00
Cemal Reşit Rey Konser Salonu