Berlin'in jüri başkanı Wong Kar Wai

Berlin Film Festivali'nin bu yılki jüri başkanlığını usta yönetmen Wong Kar Wai yapacak.

Berlin'in jüri başkanı Wong Kar Wai

7-17 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 63. Berlin Film Festivali'nin jüri başkanlığını bu yıl usta yönetmen Wong Kar-Wai üstlenecek.

Festivalden yapılan yazılı açıklamada, uluslararası alanda pek çok ödül kazanan sinemacının dünya sinemasının en önemli temsilcilerinden biri olduğu, yönetmenin eşsiz ve olağanüstü tarzının pek çok sinemacıyı etkileyerek kendisini auteur sinemasının kült isimlerinden biri haline getirdiği belirtildi.

Berlinale Direktörü Dieter Kosslick yaptığı açıklamada, Wai'yi çağımızın en önemli yönetmenleri arasında gösterirken, festivalin Uluslararası Jüri Başkanı olarak da kendisini seçtikleri için mutluluk duyduğunu belirtti. Wai ise, Dieter’in davetini memnuniyetle karşıladığını, tekrar Berlin'e dönecek olmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

'As Tears Go By', ‘Chungking Express’, 'In the Mood for Love' gibi kült filmlerin yönetmeni, ikinci filmi ‘Days of Being Wild’la ‘Berlinale Forum’ bölümünde yer almıştı. ‘Fallen Angels’ ile de yine Forum’da gösterilen Wong Kar Wai, 1997’de ‘Happy Together’la Cannes’da En İyi Yönetmen ödülünü almıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...