Besi çiftliklerine kumar baskını

Ankara'nın Mamak ilçesinde, kumarhaneye dönüştürülen besi çiftliklerine yapılan baskında 4 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 29.11.2011 - 11:03

Besi çiftliklerine kumar baskını

Ankara İl Jandarma Komutanlığı'a bağlı ekipler, çalışmaları sonucunda Güzelyurt ve Başak mahallerinde, iki besi çiftliğinin kumarhaneye dönüştürüldüğü bilgisine ulaştı.

Ankara İl Jandarma İstihbarat Şube ve Mamak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Güzelyurt Mahallesindeki besi çiftliğine düzenlenen operasyonda, çiftliği kiralayarak kumarhane gibi çalıştırdığı belirlenen F.Ç. ile 11'i kadın 65 kişi yakalandı. Başak Mahallesi'ndeki besi çiftliğinde ise çiftliği kiralayarak kumarhane gibi çalıştıran S.Ç, E.K. ve H.A. ile kumar oynadığı tespit edilen 7'si kadın 79 kişi suçüstü yakalandı.

Jandarma, kumar oynayanların, şehir merkezinden akşam saatlerinde, önceden tespit edilen güzergahlardan 9 farklı model servis aracıyla evlerinden veya buluşma noktalarından alınarak kumarhaneye getirildiğini de belirledi.

Kumar oynayanların, nakit paraları bittiği zaman da oynamaya devam etmelerini sağlamak amacıyla kredi kartı ödemeleri için post makinelerinin temin edildiği, kredi kartı kullanmayan müşteriler için ise veresiye defterlerine kayıt yaptırmak suretiyle borçlandırıldıkları ve kumar oynatılan yerlerde kolluk kuvvetlerince yapılabilecek baskınlara karşı dışarıyı gözetlemek üzere kapalı devre kamera sistemi kurulduğu tespit edildi. Ayrıca, gözcü personelin el telsizleriyle iletişim kurdukları belirlendi.

Yapılan operasyonlarda olay yerinde bulunan 2 vakumlu tombala makinesi, 2 tombala motoru, 180 numaralı pinpon topu, çok sayıda tombala kartıyla tombala pulu, el telsizleri, veresiye defteri, masa hesaplarının tutulduğu hesap fişleri ve 2 post makinesine el konuldu.

Kumar oynadığı tespit edilen 144 kişi hakkında ''Kabahatler Kanunu''a göre işlem yapıldı. Gözaltına alınan F.Ç, S.Ç, E.K. ve H.A. hakkında ''Kumar Oynamak İçin İmkan ve Yer Temin Etmek''ten adli işlem başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...