NTV

Beşiktaş’ta alkol ve aşırı hız kazası: 3 yaralı

Anadolu Ajansı

Türkiye
Beşiktaş’ta alkol ve aşırı hız kazası: 3 yaralı

İstanbul’da polisten kaçan şüpheli bir otomobil, Çırağan Sarayı önünde bir kamyonete çarptıktan sonra ticari bir taksiyle kafa kafaya çarpıştı. Araçta bulunanların alkollü olduğu öğrenilirken, kazada 3 kişi yaralandı.

Polis ekipleri, saat 04.00 sıralarında hafif hasarlı olduğu tespit edilen otomobile ''Dur'' ihtarı yaptı.

İhtara uymayan şüpheliler Beşiktaş'tan Ortaköy istikametine doğru kaçmaya devam etti. Ortaköy'den dönüş yapan şüpheliler, kovalamaca sırasında aracın lastiğinin patlamasına rağmen Çırağan Sarayı'nın önüne kadar geldi. Polis-şüpheli kovalamacası, aracın kaza yapmasıyla sonuçlandı.

Çırağan Sarayı'ndan çıkan Cafer Kaplan yönetimindeki kamyonete arkadan çarpan otomobil, ardından karşı yönden gelen Mehmet Emin Öztürk idaresindeki taksiyle kafa kafaya çarpıştı.

Kazada takside müşteri olarak bulunan Hatice İsmail, Zeynep Kahraman ve Cem Horada yaralanırken, araçlarda maddi hasar meydana geldi. Yaralıların tedavisi olay yerine gelen ambulansta yapıldı.

Otomobilden inerek kaçmaya çalışan iki şüpheli, polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden birinin alkol komasına girdiği ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Kamyonet sürücüsü Cafer Kaplan, araçtakilerin aşırı hız yaptığını ve alkollü olduğunu söyledi.