Beyaz atlı şimdi geçti buradan...

Sivas'ta 6 ülkenin katılımıyla düzenlenen Uluslararası Atlı Okçuluk ve Cirit Müsabakaları başladı.  Dünyadaki üç organizasyondan biri olan etkinlik Türkiye’de bir ilk.

Beyaz atlı şimdi geçti buradan...

Sivas Valiliği, belediye, Ticaret ve Sanayi Odası'nın da desteğiyle Sivas Atlı Spor ve Cirit Kulübü tarafından düzenlenen müsabakalar, Paşabahçe Piknik Alanı yolu üzerindeki Sivas Atlı Spor ve Cirit Kulübü cirit alanında yapılıyor.

Etkinliğin Türkiye'de ilk, dünyadaki üç organizasyondan biri olduğu belirtilirken, müsabakaların ilk bölümüne Macaristan, Güney Kore, İran, Polonya ve Almanya'dan yarışmacılar katıldı.

Müsabakaların bu bölümünde Memluk ve Kabak stillerinde yarışmalar yapıldı. Memluk stilinde yarışan sporcular dört nala giden at üzerinden üç hedefe 3'er kez ok atışı yaptı.

Toplu halde seyircileri de selamlayan sporcular, gösteri amacıyla hep birlikte ayakta ve oturarak konulan hedefe ok attı.

Sivas Atlı Spor ve Cirit Kulübü'nün yöneticilerinden Hilmi Arıç, bu yarışların Türkiye'de ilk, dünyadaki üç organizasyondan biri olduğunu ifade ederek, 6 ülkeden 19 sporcunun karşılamalara katıldığını,

Güney Kore Atlı Okçuluk Federasyonu Başkanı Kim Young Sup ve İngiltere Atlı Okçuluk Birlik Başkanı Neil Payne'nin de kendilerini yalnız bırakmadığını söyledi.

Bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Arıç, kendilerine destek veren kuruluşlara da teşekkür etti.

Arıç, yarışmada dereceye giren sporcuların ödüllerinin yarın gerçekleştirilecek gösterilerin ardından verileceğini kaydetti

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...