Beyazıt Kampüsü ve Dil Tarih taşınmıyor

Bugün basında yer alan Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi ile İstanbul Beyazıt Kampüsü'nün lisans eğitimine kapatılması kararının olmadığı açıklandı.

18.03.2009 - 13:24

Beyazıt Kampüsü ve Dil Tarih taşınmıyor

Bugün Zaman gazetesinde yer alan haberde her iki kampüsün lisans eğitimine kapatılacağı ve kampüslerin mevcut binaları ile sadece yüksek lisans öğrencileri için kullanılacağı ayrıca uluslararası kongre merkezi olarak da mevcut binaların yeniden düzenleneceği açıklanmıştı.

Konuyla ilgili ntvmsnbc'ye konuşan Ankara Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Nuran Yıldız “Ne YÖK’ün ne de Ankara Üniversitesi’nin gündeminde böyle bir konu yok. Hem Ankara Üniversitesi hem YÖK habere şaşırmış durumdalar. Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da lisans eğitimine devam edecek. Böyle bir konu üniversitenin gündeminde yok. Bildiğimiz kadarıyla YÖK’ün gündeminde de yok” dedi.

İstanbul Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Faik Çelik’te NTV’ye yaptığı açıklamada “İstanbul Üniversitesi olarak sayın rektörümüzün ağzından şunu çok net söyleyebilirim böyle bir proje söz konusu değil. Bu konuda YÖK’le bir görüşme yapılmamıştır. Üniversitenin esas gayesi olan öğrencileri buradan çıkarmamız söz konusu değildir. Hele bunu gazete haberindeki gibi gerekçelendirme, öğrenci olayları, çevik kuvvet gölgesinde yapılan eğitim falan asla kabul edeceğimiz bir şey değil. Öğrencilerimiz huzur içinde eğitimlerine devam ediyor, zaten okulumuzda çevik yok, bunu kesinlikle reddediyoruz” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...