Beyazperdede 'Aksak bir Ritim'

Gaye Boralıoğlu'nun son romanı 'Aksak Ritim' beyazperdeye aktarılacak.

27.04.2010 - 11:48

Beyazperdede 'Aksak bir Ritim'

Hepsi Hikaye, Meçhul adlı kitapların yazarı, aynı zamanda Bir İstanbul Masalı, Hırsız-Polis, Kapalıçarşı gibi dizilerin senaryo yazarı Gaye Boralıoğlu'nun son romanı Aksak Ritim sinemaya aktarılıyor.

Sinema haklarını Türk-Amerikan ortaklı Defiant Film International Prodüksiyon Şirketi’nin aldığı Aksak Ritim, çiçek satarak yaşayan güzel Çingene kızı Güldane ile taksi şoförü Halil’in hikâyesini anlatıyor.

“Güldane banyoda tek bir mum yakmış, cama arkasını dönmüştü. Dışarıda kaç kişi var, kim onlar, yaşları kaç hiç bilmiyordu. Umurunda da değildi. O kendi halindeydi. Sadece seyredildiğini biliyordu ve bu gizli oyun onun kalbinin zarını titretiyordu. Hiçbir dokunuş, en derin öpüşme, en tatlı sevişme bu oyunun yerini tutamazdı. Güldane o an âşık oluyordu; seyredenlerin gözündeki kendine âşık oluyordu.” (Kitaptan)

Defiant Film adına açıklama yapan Elif S. Gürbey, şirketin uzun dönemde Türkiye'de çeşitli filmler çekmeyi planladığını, pek çok romanı bu gözle incelediklerini ancak Aksak Ritim'den çok etkilendiklerini söyledi. Gürbey, "Aksak Ritim hem İstanbul'a dair sıra dışı ayrıntılarla dolu bir kitap hem de son derece çarpıcı bir aşk hikâyesi anlatıyor. Ayrıca görsel açıdan çok güçlü. Uluslararası alanda ses getirecek bir film ortaya çıkarmayı hedefliyoruz," dedi.

Boralıoğlu'nun kitapları İletişim Yayınları'ndan çıktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...