Beyin ameliyatı geçiren öğrenciye dayak

Erzurum'da bir okul müdürü hakkında beyin ameliyatı geçiren bir öğrenciyi darp ettiği iddiasıyla velisi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulunuldu.

Anadolu Ajansı 21.04.2010 - 16:15

Palandöken ilçesindeki 70. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi O. O'nun babası U.O, oğlunun okul müdürü M.K. tarafından darp edildiğini ileri sürerek, Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulundu.

Baba U.O, beyin ameliyatı geçiren oğlunun, okulun 6. sınıfında eğitim gören kız kardeşinin başka bir öğrenciyle yaşadığı tartışmaya müdahale etmesi üzerine okul müdürü tarafından tartaklandığını iddia ederek, ''Beyin ameliyatı geçiren oğluma vuran müdür hakkında şikayette bulundum'' dedi.

Oğlunun eğitim gördüğü sınıfta arkadaşlarının gözü önünde tartaklandığını ileri süren U.O, şunları kaydetti:

''Olay 14 Nisan tarihinde yaşandı. Müdür, tartışmayı duyarak çocuğumun sınıfına gitmiş ve hiçbir şey sormadan oğlumun başındaki ameliyatlı bölgeye vurmuş. Oğlum bunun üzerine bayılmış ve sonrasını hatırlamadığını söylüyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli şikayette bulundum. Bugün de savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Okul müdürünün geçmişte de benzer olaylarının olduğunu duydum. Gereken cezayı almasını umuyoruz.''

U.O, oğlunu olayın ardından Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi’ne götürdüğünü belirterek, oğlunda her hangi bir darp izinin görülmediğini de sözlerine ekledi.

Okul Müdürü M.K. ise, öğrenciyi darp ettiği iddiasını yalanlayarak, ''Benim öğrenciye vurduğum iddiası gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir olay kesinlikle olmadı'' dedi.

Söz konusu öğrencinin başka bir öğrenciyle tartıştığını ve diğer öğrencinin velisinin tartışmaya karıştığını ifade eden M.K, ''Ben tartışmayı duyunca sakinleştirmek için sınıfa gittim. Öğrenciye vurmam söz konusu değil. Olayı yatıştırmaya çalıştım'' diye konuştu.

Öte yandan, İl Milli Eğtim Müdürü Fevzi Budak da öğrenci velisinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gerekli şikayette bulunduğunu belirterek, konunun incelendiğini ve öğrencinin darp edildiğine dair her hangi bir sağlık raporunun da bulunmadığını ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...