Beykoz'da esrarengiz cinayet

Sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulan iki kardeşten biri öldü, diğeri de ağır yaralandı. Üç kişi oldukları belirlenen saldırganlardan ikisinin, işadamı Erdal Acar'ın yanında şoför ve koruma olarak çalıştıkları öğrenildi.

DHA 16.02.2016 - 07:34 | Son Güncelleme : 16.02.2016 - 07:35

Beykoz'da esrarengiz cinayet
Arşiv

İstanbul Beykoz'da, Karagöz Sırtı Caddesi üzerinde gece saat 01.00 sıralarında meydana gelen olayda, silahlı 3 kişi, Ercan Karakaya (34) ile kardeşi Deniz Karakaya'ya silahlı saldırı düzenledi.

Kurşun yağmuruna tutulan 2 kardeşten 9 kurşun yarası alan Ercan Karakaya olay yerinde hayatını kaybederken, Deniz Karakaya da ağır  şekilde yaralandı. Saldırganlar ise olay yerine geldikleri otomobille kaçtı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada, olayda hayatını kaybeden Ercan Karakaya'nın daha  önceden yaralama ve genel güvenliği tehlikeye düşürmek suçlarından, yaralı kardeşi Deniz Karakaya'nın ise ruhsatsız silah bulundurmak  suçlarından polise geliş kayıtları bulunduğu tespit edildi.

Polis, yaptığı çalışmalarda kısa süre içinde saldırganların kimliğini belirledi. Şüphelilerin, Serkan A. (31), Serdar A. (29) ve Erdal Ö. (27) olduğu belirlendi.

Saldırganlardan Serdar A. ile Erdal Ö.'nün işadamı Erdal Acar'ın yanında şoför ve güvenlik elemanı olarak çalıştıkları öğrenildi.

Polis, şüphelileri yakalamak için harekete geçerken, saldırının nedenini de araştırıyor.

Sayfa Yükleniyor...