İstanbul Beyoğlu’da kontrolden çıkan minibüs demir korkulukları yıkarak apartman boşluğunda asılı kaldı. 

Kaza, Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi, Çetin Sokak üzerinde meydana geldi. Suriye uyruklu Ale Nahsen yönetimindeki minibüs, yokuş aşağı inerken kontrolden çıktı.

Yaklaşık 20 metre kayan minibüs, bir apartmanın korkuluklarını yıkarak duvarda asılı kaldı. 

Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen Şişli İtfaiye Amirliğine bağlı kurtarma ekibi asılı kalan minibüsü çekmek için çalışma başlattı. Çelik halat yardımıyla çekilen minibüs sahibine teslim edildi.

Olayda şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

Evde oturdukları sırada büyük bir gürültü duyduklarını ifade eden Bahadır Yılmaz, ’’Evin içindeydik, büyük bir gürültü duyduk. Doğalgaz patladı zannettim. Cama çıkınca asılı olan aracı gördüm. Minibüs yukarı çıkarken freni boşalmış. Zaten araçlar zor çıkıyor buradan. Freni boşalınca kayıyor ve bizim eve giriyor. Akşamları burada insanlar oturuyor, park halinde arabalar oluyor. O saatlerde olsa bu olay sonuç daha kötü olurdu. Alt kattaki komşumuz balkonu süpürmek için dışarı çıkıyor, ses üzerine içeri kaçıyor. Şans eseri yaralanan olmadı sadece maddi hasar meydana geldi’’ diyerek yaşanan panik anlarını aktardı.

Polis ekipleri ise apartmanda meydana gelen zararı tespit ederek olayla ilgili tutanak tuttu.