Bilgi sızdıran beyaz eşya ile casusluk

Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA, evlerde kullanılan tüm elektrikli eşyaların internete bağlanmasını sağlayan yeni teknoloji sayesinde gözetleme ve casusluk faaliyetlerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

NTV Haber 19.03.2012 - 11:57

Bilgi sızdıran beyaz eşya ile casusluk

Teknolojinin gelişmesiyle casusluk kuralları da değişiyor. Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı CIA, bundan böyle evlerdeki televizyon, buzdolabı hatta elektronik çalar saatleri de bilgi sızdırmak için kullanmayı hedefliyor.

Zira gelişen yeni teknoloji sayesinde bundan böyle tüm elektrikli eşyalara çipler yerleştirilmesi planlanıyor. Böylece bu aygıtların internete bağlanması sağlanacak.

DİNLEME CİHAZLARINA SON
Bu da, evdeki elektronik eşyaların internet, hatta radyo dalgalarıyla dışarıdan kontrol edilebilmesi anlamına geliyor.

Yeni teknoloji sayesinde CIA ajanları bundan böyle gözetlemek istedikleri yerlere böcek kameralar ve dinleme cihazları bırakmak zorunda kalmayacak.

ÖZEL HAYATA BÜYÜK DARBE
Yeni nesil elektronik eşyaları kullananlar, bu işi kendileri gerçekleştirmiş olacak. CIA de internet üzerinden bu eşyaları takip ederek kişinin davranışları hakkında bilgi edinmeyi planlıyor.

Bu teknoloji, CIA'in bilgi sızdırmadaki yükünü hafifletirken, bazı çevrelerse internete bağlanabilen ev aygıtlarının özel hayatın gizliliğine büyük darbe vurmasından endişe duyuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...