Bilgisayar oyunu için gaspçı oldu

Adana’da lise 10. sınıf öğrencisi kırtasiye dükkanında iş yeri sahibi kadını bıçakla gasbederek kaçmak isterken yakalandı. Öğrencinin bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu, şifre bedeli için bu işe kalkıştığı ileri sürüldü.

Bir Anadolu lisesinin 10. sınıfında öğrenim gören H.C, Adana'nın Kozan ilçesi Tufanpaşa Mahallesi Üstün Sokak'taki kitap ve kırtasiye dükkanına müşteri gibi girerek, arka kısımda çalışan iş yeri sahibi Çiğdem Akfırat'ı önce bıçakla tehdit etti, daha sonra darp etti.

H.C, genç kadının çığlıklarını duyan 2 kişinin dükkana girmesi üzerine, kasadaki bir miktar parayı aldıktan sonra kaçtı. Çevredekiler tarafından kovalanmaya başlayan H.C. yakındaki İmam Hatip Lisesi’nin bahçe duvarını aşmak isterken vatandaşlar ve polisler tarafından yakalandı.

Yaşadığı korkuyla şoka giren genç kadın 112 Acil Servis ambulansı ile Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 14 yaşındaki zanlı H.C. ise önce karakola daha sonra sağlık raporu için Kozan Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Bilgisayar oyunu bağımlısı olduğu ileri sürülen H.C'nin internet üzerinden oynanan aksiyon ve şiddet içerikli bir oyunda satın almak istediği oyun karakteri için şifre bedeli bulmaya çalıştığı ve gasbı da bu yüzden gerçekleştirdiği iddia edildi.

Polis olaydan sonra iş yerinde parmak izi çalışması yaptı. Yaşanan olayın bir bölümü ise güvenlik kameralarına yansıdı. Çiğdem Akfırat, iş yerinde yalnız kaldığı sırada karşısında zanlıyı gördüğünü, saldırganın ağzını kapatarak kendisini darp ettiğini belirtti.

Akfırat şunları söyledi:

''İş yerinde kasa raporu almak için arkaya yönelmiştim. Kolonun arkasında bir karartı hissettim. Birden karşıma maskeyle o kişi çıktı. Eliyle ağzımı kapatıp 'Seni öldüreceğim Allah'ın belası diye bağırmaya başladı.' Bir anlık hareketle elini ısırdım. Bu kez daha şiddetli şekilde başıma vurmaya başladı. Elindeki bıçağı da görünce öleceğimi düşünürken, dükkana 2 kişi girdi. Onları görünce 'üçünüzü de öldürürüm diye bağırmaya başladı.' Panikle arkaya doğru kaçınca. Gücümü toplayıp dışarı kaçtım. Kasadan para aldığını gördüm.''

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...