Bilim Kurulu üyesi Çelik'ten 'corona virüs' açıklaması: Testim negatif çıktı

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Çelik, "Yaptırdığım corona virüs testi negatif çıktı" dedi.

DHA 12.04.2020 - 03:48 | Son Güncelleme : 12.04.2020 - 03:49

bilim-kurulu-uyesi-celikten-koronavirus-aciklamasi-testim-negatif-cikti_8675_dhaphoto1.jpg

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, sosyal medyada, corona virüs testinin pozitif çıktığı iddialarını yalanladı. 

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi ve Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik, corona virüs testinin pozitif çıktığıyla ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar sonrası Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklama yaptı.

"İDDİALAR KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL"

Yapılan paylaşımların asılsız olduğunu belirten Bilim Kurulu üyesi Çelik, "Bu iddialar kesinlikle doğru değil. Ben görevimin başındayım. Yaptırdığım test negatif çıktı. Özel kalemimde görevli E.K.'da şüpheli konum olunca tedavisinden sonra evinde 14 gün karantina uygulandı. Bu virüs herkeste çıkabilir. Dışarıdan bu virüsü alan şüpheli personeller olabiliyor ama şu an bu doğru bir paylaşım değil. Zaten hastanemiz pandemi hastanesi. Böyle bir durum olsa bunu hiç kimse gizlemez. Şu an biz corona virüs hastalarının sağlıklarına kavuşmaları, personelimizin ve vatandaşların bu virüsten korunması amacıyla mücadele veriyoruz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...