Bin 500 polisle operasyon

Fatih'te bin 500 polisin katıldığı bir asayiş operasyonu yapıldı. 30 kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrası açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Altınok, "Sokak çetelerinin acımasız bir şekilde üzerine gideceğiz" dedi.

27.06.2014 - 00:27

Bin 500 polisle operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih ve çevresindeki suç unsurlarına yönelik geniş çaplı asayiş uygulaması başlattı.

Karagümrük, Ayvansaray ve Haydar mahallelerinde yoğunlaşan operasyonda kıraathanelerde kimlik kontrolü yapıldı.

Asayiş, Narkotik, Organize, Terör, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüklerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği uygulamaya Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Polis, söz konusu semtlerde yer alan kahve ve kıraathanelerde kimlik kontrolü yaptı.

Ardından sokaktan geçen ve durumu şüpheli görülen yerli ve yabancı şahıslar üzerinde GBT uygulandı.

Semt dahilinde daha önce suç unsuruna rastlanan çeşitli adreslere de eş zamanlı baskın düzenlendi.

Uygulama boyunca olası bir mukavemete karşın polis helikopteri havadan, özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri karadan takip etti.

Akşam saatlerinde başlayan uygulama gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü. Ortak uygulamaya yaklaşık bin 500 polisin katıldığı öğrenildi.

TABANCA, JAMMER, ÇELİK YELEK, BONSAİ...
Uygulama sırasında, 30 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda; 4 tabanca, 8 şarjör ve çok sayıda mermi, 1 susturucu,2 pompalı tüfek, sinyal kesici "jammer" cihazı, 2 çelik yelek, 1 hassas terazi, kenevir bitkisi, bonzainin de bulunduğu çeşitli uyuşturucu maddeler, uyuşturucu madde satışından elde edildiği düşünülen bir miktar para, cop, pala ve çok sayıda bıçak ele geçirildi.'ACIMASIZCA ÜZERİNE GİDECEĞİZ'
Operasyonla ilgili bilgi veren İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, "İstanbul'da huzuru, sükunu, vatandaşımızın rahatını bozmaya yönelik ne yapılanma varsa hepsinin üzerine kararlı ve güçlü bir şekilde gitmeye devam edeceğiz" dedi.

Fatih'te yaşayan vatandaşların kendilerine çok yardımcı olduğunu aktaran Altınok, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu uygulamalar bundan sonra da devam edecek. İstanbul'da huzuru, sükunu, vatandaşımızın rahatını bozmaya yönelik ne yapılanma varsa hepsinin üzerine kararlı ve güçlü bir şekilde gitmeye devam edeceğiz. Özellikle uyuşturucu noktasında vatandaşımızın çok büyük sızlanmasına sebebiyet veren 'torbacı' dediğimiz sokak çetelerine karşı çok yoğun bir mücadele veriyoruz.

Bundan sonra çok daha acımasız bir şekilde üzerine gideceğiz. Hiç kimse İstanbul'da kendisini hukukun, kanunun ve kanunun bize verdiği yetkinin üzerinde göremeyecek. Tüm vatandaşlarımızın müsterih olmasını istiyoruz. Ramazana da İstanbul'da insanlarımızın huzur ve sükun içerisinde girebilmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...