Binali Yıldırım'ın bacanağı serbest

İzmir'deki operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 14'ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Binali Yıldırım'ın teslim olan bacanağı da tutuklama talebiyle gönderildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 10.01.2014 - 13:06

Binali Yıldırım'ın bacanağı serbest

İzmir merkezli operasyonda 14 kişi tutuklandı, arandığı gerekçesiyle polise teslim olan Binali Yıldırım'ın bacanağı ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan ve sabah İzmir Adliyesi'ne sevk edilen 23 kişiden 14'ü tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderilmişti.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından bu sabah İzmir Adliyesi'ne sevk edilen 23 kişinin ifadeleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca alındı. 

Zanlılardan 9'u serbest bırakılırken, 14'ü tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, ifadelerin alınmasının ardından 14 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

YILDIRIM'IN BACANAĞINA TUTUKLAMA TALEBİ
Öte yandan operasyon kapsamında aranan eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın bacanağı işadamı C.H. avukatı ile birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek teslim oldu.

C.H, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından önce adliyeye ardından da tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, ifadesinin alınmasının ardından C.H.'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

'HABERİM YOK'
Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretler gerçekleştirdiği Beydağ ilçesinde "Bacanağınız teslim olmuş, değerlendirmeniz olacak mı?" şeklindeki soru üzerine, "Ne yapalım, yapacak bir şey yok. Yok, değerlendirme yapmıştık. Bilmiyorum, haberim yok" yanıtını verdi.

27 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma, irtikap, nitelikli dolandırıcılık" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, 6 Ocak 2014 tarihinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operayonda 27 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 23'ü sorgularının ardından bu sabah İzmir Adliyesi'ne sevk edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...