Bing pazar payını arttırdı

Microsoft’un arama motoru Bing ilk yılında etkileyici bir büyüme gösterdi.

16.07.2010 - 12:11

Bing pazar payını arttırdı

Bağımsız araştırmalar Bing’in ilk yılında piyasanın yüzde 12.7’sini kaptığını gösteriyor. Google yüzde 62.6 ile birinciliğini korurken, onu yüzde 18.9’la Yahoo izliyor.


Payı henüz küçük olsa da önemli bir çıkış yapan Microsoft, Bing’in önünde daha katetmesi gereken uzun bir yol olduğunu kabul ediyor. Microsoft’tan Satya Nadello, kısa sürede çift haneli rakamlara ulaştıklarını, bu büyümenin sürekli olması için çalıştıklarını açıkladı. Nadello: "Bu çok büyük bir pazar ve ulaşabileceğimiz çok büyük bir kar havuzu var.”

Bing yükselirken, Google’ın payı Haziran'da yüzde 63.7’den yüzde 62.6’ya, Yahoo’nun payı da Mayıs rakamına göre yüzde 18.9’dan yüzde 18.3’e geriledi.

Search Engine Land (Arama Motoru Dünyası) sitesinin editörü Greg Sterling ise “İnsanların arama yaparken Google’ı kullanma gibi bir alışkanlıkları var ve bu kolay kırılacak bir alışkanlık değil" dedi.

Sterling'e göre Bing yüzde 20’yi aşarsa bu Microsoft için çok büyük bir başarı olacak, uzun dönemde ise yüzde 40’tan fazlasına ulaşması zor görünüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...