İlişkili Haberler

Bingöl-Erzurum karayolunu Hacılar köyü mevkisinde ulaşıma kapatan terör örgütü mensuplarının durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yaptığı ihbarı üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi.

Yol kesen teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Zırhlı askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 3 asker şehit düştü, 6 asker yaralandı.

Yaralı askerler ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Güvenlik güçleriyle teröristler arasındaki çatışma sürüyor.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl'deki saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"15 Ağustos 2015 tarihinde saat 15.00 sularında Bingöl / Karlıova Hacılar köyü mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yapılan yol kapamasına müdehale maksadıyla bölgeye intikal eden Jandarma Özel Harekat unsurlarının araçlarından birinin geçişi esnasında önceden yola döşenmiş uzaktan komutalı El Yapımı Patlayıcının infilak etmesi sonucunda Kahraman 3 personelimiz şehit olmuş, 6 Kahraman personelimiz de yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal hastaneye sevk edilmiştir. Olay sonrası Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla temas sağlanmış olup, bölgeye sevk edilen taaruz helikopterleri ve takviye unsurlarımızla operasyona devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan Kahraman personelimize de acil şifalar temenni ediyoruz."