Türkiye, bu akşamdan itibaren yeni bir soğuk havanın etkisine giriyor. İstanbul bu akşam soğuyacak, karayel soğuk esecek, gökgürültülü sağanak yağmur ve dolu yağışları bekleniyor. Sıcaklık akşam 8 dereceye inecek.

Ankara'da yarın sıcaklık 6 dereceye düşecek. İzmir'de lodos yine kuvvetli, yağmur aralıklı yağacak, yarın sıcaklıklarda düşüş olacak ama yağış kesilecek.

Marmara'ya bu akşam karayele dönecek rüzgar soğuk hava getirecek, sıcaklık 7 derece düşecek. Sağanak yağmurla birlikte akşam ve gece gökgürültüsü duyulacak, dolu yağışları da bekleniyor. Sıcaklık yarın 7 ila12 derece arasına inecek.

İç Anadolu sağanak yağmurlu, yarın ise sıcaklıklar 8-10 derece birden düşecek. Ege'de rüzgar bugün de çok kuvvetli, bölge genelinde sağanak yağmur var, pazartesi günü sıcaklıklarda düşüş olacak ama yağış kesiliyor.

Akdeniz ve Güneydoğu'da yağmur artan çöl tozları nedeniyle çamur şeklinde düşecek.

Yağmurlar Doğu Anadolu'ya da ilerliyor. Yarın hava hızla soğuyor, Erzurum-Kars boyunca yağış yoğun kara dönüşebilir.

Karadeniz'de Bolu'dan Samsun'a kadar sağanak yağmur olsada bugün ılık geçecek. Ancak yarın hava hızla soğuyacak, Trabzon bugün 23 dereceye iken yarın 7 dereceye inecek. Yarın doğu Karadeniz dağları ve yaylalarında kar bekleniyor.