Bir günde 5 şehit

Şırnak ve Siirt'te teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu 2 asker ve 3 geçici köy korucusu şehit oldu.

29.05.2010 - 11:49

Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde sabah saatlerinde bir grup terörist tarafından açılan ateş sonucu 2 asker ve 1 geçici köy korucusu şehit oldu.

Çıkan çatışmada 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındı.

Öte yanda, Pervari ilçesinin Palamutlu köyü kırsalında güvenlik güçlerinin nöbet tuttuğu noktaya teröristlerin silahla saldırısı sonucu 2 geçici köy korucusu şehit oldu. Saldırıda, 4 kişi de yaralandı.

İki bölgede de geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TACİZ ATEŞİ VE MAYIN
Öte yandan, Hakkari'nin Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde dün PKK'lı teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu 3 asker yaralandı. Yaralı askerler tedavi altına alındı.

Mardin'in Savur ilçesi Serenli köyü bölgesinde de yola döşenen mayın dün askeri aracın geçtiği sırada patladı. Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, araçta hafif hasar meydana geldi.

OLANLAR BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYMAYACAK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Brezilya ziyareti sırasında bugün Şırnak'ta 2 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak ''Bir uzman çavuşumuz, bir erimiz, bir de korucumuz şehit oldu. Kendilerine tabi Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine ve milletimize başınız sağ olsun temennisinde bulunuyorum. Bütün bu olanlar tabi bizi yolumuzdan alıkoymayacak. Terör konusunda neler oluyor görüyorsunuz. Afganistan'da, Irak'ta neler oluyor, Somali'de neler oluyor. Teröre karşı mücadelemizi sonuna kadar yılmadan, usanmadan sürdüreceğiz. Çalışmalarımızı da yoğunlaştırarak devam ettiriyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...