Batı bölgelerde kış mevsimi sürüyor, sıcaklık nisan ortalamasına göre 7 derece düşük. Havanın en soğuk olduğu yerler İstanbul, Marmara geneli ve Batı karadeniz. İstanbul'da sıcaklık 9 derece ve hissedilen sıcaklık 7 dereceye iniyor.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz boyunca etkili olan sağanak yağmurlar üç gün devam edecek. Yağış bu kesimlerde perşembeden itibaren çok hafifliyor, gökyüzü çok güneşli değil ve parçalı bulutlu. Doğu bölgeler ise bugün ve yarın çok ılık, Sivas ve Kayseri 20 derece. Adana ve Güneydoğu 28, Malatya 25 dereceyi görecek. Doğu Karadeniz de yarın 17 dereceye çıkacak.

İstanbul cumartesiye kadar serin kalacak ama en serin günler pazartesi-perşembe arası. Rüzgarla hissedilen sıcaklık 10 dereceyi geçmiyor. Yarın yağmur biraz hızını azaltıyor ama çarşamba günü yine kuvvetli yağacak.

İzmir ve Ankara yarın ve çarşamba günü poyrazla biraz serinliyor ve yağmurlar sürecek. Ankara'da üç gün kuvvetli yağmura dikkat.

Ülkenin doğusuna yağmurlar yarın akşam gidiyor. Perşembe-cuma günleri arasında bu sefer ülkenin doğsunda yağmurlar kuvvetli yağacak.

23 Nisan'da Marmara, Ege ve Antalya arasında parçalı bulutlu bir hava tahmin ediliyor, küçük değişiklikler olabilir. Başkent Ankara'da çok zayıf yağmur olasılığı var. Samsun, Doğu Karadeniz, Erzincan, Malatya, Adana, Diyarbakır arasında ise yağmur görülebilir.

Nisan ayının 25'inden itaberen sıcaklıkların artması bekleniyor. Hava sıcalığı Türkiye genelinde nisan ortalamalarına çıkacak, İstanbul'da da 15 dereceleri geçecek.