Bir hafta serin hava, güneşli gökyüzü

Yağış alan kesimlerde sıcaklık düşse de Balkanlar'dan gelen serin hava yeniden kuzeye çekiliyor. Sıcaklıklar hafta sonuna kadar yeniden 5 derece artacak, artış perşembeden itibaren hissedilecek. Hafta sonunu Türkiye açık ve sıcak geçirecek.

Haberler 14.09.2010 - 14:40

yavaş yavaş sonbaharı yaşamaya başladı. Hafta boyunca etkili bir yağış beklenmiyor.

Cuma günü Ege'nin iç kesimlerinde Kütahya, Afyon ve Denizli boyunca ve İç Anadolu'da geniş bir alanda sağanak yağmurlarla karşılaşılabilir. Yağmurlar aniden ve kuvvetli olarak yağabileceğinden şemsiyesiz dışarı çıkmamakta fayda var.

Havaların serinlediği bugünlerde gribal enfeksiyonlara karşı başta çocuklar ve yaşlılarda koruyucu etkisi bulunan mevsimsel grip aşısı için uygun zaman.

Gündüz sıcaklıklarında artış olsa bile sabah ve geceler sonbaharın gelişiyle serin geçmeye devam edecek. Sabah sıcaklığı Marmara’da 17, İç Anadolu’da 15 dereceye yakın olacağından dikkatli giyinilmeli.

Batı bölgelerde 25-27 derece arasına inen sıcaklık hafta sonu yeniden 30-34 derece arasını görecek. Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu ise hala sıcak ve sıcaklıklar ortalamanın 3-4 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...