Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bugün sıcaklık 15 derece ölçülürken, Fethiye'ye 30 kilometre uzaklıktaki Nif mahallesinde vatandaşlar kar keyfi yaşadı.

Anadolu Ajansı 08.02.2016 - 18:37

Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Ege Bölgesinin önemli turizm merkezlerinden Muğla'da iki mevsim bir arada yaşanıyor.

Bodrum'da sıcaklığın 15 dereyi bulduğu güzel havanın keyfini çıkaran vatandaşlar, Kumbahçe Sahili'nde güneşlenip Cumhuriyet ile Neyzen Tevfik Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

İlçe sakinlerinden Enes Külahçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yurdun büyük bölümünde soğuk havanın etkili olduğunu, Bodrum'da ise sıcak ve güneşli havanın tadını çıkardıklarını söyledi.

Uzun zamandır Bodrum'da yaşadığını anlatan Külahçı, "Bodrum'un yazı gibi kışı da başka güzel oluyor. Kış mevsiminde olmamıza rağmen bu güzel havanın tadını çıkarıyoruz. Burada yaşadığım için kendimi şanslı hissediyorum" dedi.

FETHİYE'DE KAR KEYFİ

Fethiye'de ise ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Nif mahallesindeki vatandaşlar, kar keyfi yaşadı.

Dik yamaçları kayak pisti olarak kullanan vatandaşlar poşet, bidon ve leğenlerle kayarak eğlendi. Bazıları da kar topu oynayıp kardan adam yaptı.

İlçe sakinlerinden Mustafa Akşit, bölgede kar olmasına rağmen havanın çok güzel olduğunu dile getirdi.

Nif Mahallesi'ni Fethiye'nin "Uludağ"ı olarak gördüklerini belirten Akşit, "Herkesi buraya davet ediyoruz. Biz poşetlerle kayarak çok eğlendik ve stres attık. Burası farklı bir alternatif olarak insanların ilgisini çekiyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...