Bir kadın cinayeti daha... Bu kez katil; kardeşi...

Erkek kardeşi, 31 yaşındaki  kadını öldürdü. Nedenini ise; ablasının sık sık telefonla konuşması olarak açıkladı.

18.05.2011 - 15:18

Bir kadın cinayeti daha... Bu kez katil; kardeşi...

Eyüp Esentepe mahallesi Yıldıztabya Caddesi Dikyol Sokak'taki evinde eşinden boşandıktan sonra tek çocuğuyla yaşayan Özlem Padak (31), 1 Nisan'da yaralı halde bulunmuştu. Silah sesini duyan komşularının daireye gelmesiyle kanlar içinde bulunan genç kadın Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Başından vurulan genç kadın, 5 Nisan'da tedavi gördüğü yoğun bakım servisinde öldü.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Padak'ın bir kat altında yaşayan erkek kardeşi Kadir E.'nin olaydan sonra ortadan kaybolduğunu belirledi.

Şüpheli Kadir E.'nin, Bayrampaşa'da sevgilisi olduğunu belirleyen polis, bu adresi takibe aldı. 17 Mayıs'ta şüpheli Kadir E., sevgilisinin evine geldiği sırada polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

"SIK SIK TELEFONLA GÖRÜŞÜYORDU"
DHA'nın haberine göre; Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgusunda cinayeti itiraf eden Kadir E., ablasının yaptığı sık telefon konuşmaları nedeniyle erkeklerle ilişkisi olduğundan şüphelendiğini, olay günü üst kattaki dairesine çıkarak konuşmaya başladıklarını, konuşmanın bir süre sonra tartışmaya döndüğünü ardından da sinirlerine hakim olamayarak silahla ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Kadir E.’nin kullandığı silahı Haliç'e bağlanan dereye attığı yerde yapılan aramada cinayet silahı ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Kadir E. Eyüp adliyesine sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...