Bir kadın daha eski eşi tarafından vuruldu

Boşandığı eşine 3 kurşun sıkıp, ardından silahla intihar girişiminde bulundu.

15.08.2011 - 10:14

Bornova'da, bir süre önce boşandığı eşi Gülay Korucu'yu konuşma bahanesiyle evinin önüne çıkaran Ş.Ç., iddiaya göre, tekrar biraraya gelme teklifinin reddedilmesi üzerine tabancayla genç kadını vücudunun 3 yerinden vurdu.

Olay yerinden yaklaşık 100 metre uzaklaşan Ş.Ç. ardından alnına dayadığı tabancayla ateş ederek canına kıymak istedi, hafif yaralandı. Korucu'nun yakınları, Ş.Ç.'nin eski eşini tehdit ettiğini bu nedenle de savcılığa giderek koruma talebinde bulunduklarını söyledi.

DHA'nın haberine göre; Gaziemir'de bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan 2 çocuk annesi Gülay Korucu, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 8 yıllık eşi 30 yaşındaki Ş.Ç.'den yaklaşık 7 ay önce boşandı. Mahkeme çiftin çocukları Sıla Ç. (7) ile Sena Ç.'nin (6) velayetini işsiz olduğu öğrenilen baba Ş.Ç.'ye verdi. Eşiyle boşanan Gülay Korucu, Çamdibi Semti'nde oturan babası Ramazan Korucu ile annesi Nuray Korucu'nun evine taşındı. S.Ç., geçen süre içinde birçok kez Korucu ile tekrar bir araya gelmek istese de sürekli reddedildi.

ÜÇ EL ATEŞ ETTİ
Dün (pazar) saat 23.00 sıralarında, eşinin yaşadığı Çamdibi semti 5044 Sokak 14 numaradaki eve giden S.Ç. Gülay Korucu'nun bulunduğu dairenin zilini çaldı. Anne ve babası yakınlarına iftara gittiği için evde kardeşi Yasin Korucu (15) ile birlikte oturan Gülay Korucu'nun dışarı çıkmasını istedi.

Apartmanın girişine inen Gülay Korucu ile konuşmaya başlayan, iddiaya göre, tekrar bir araya gelmek istediğini yineleyen Ş.Ç., yine reddedilince çılgına döndü. Belinden çıkardığı ruhsatsız tabancayla 3 el ateş eden Ş.Ç., Gülay Korucu'yu göğsünün sol tarafından 2 ve sol kolundan 1 kurşunla yaralayıp, kaçtı.

KENDİNİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ
Olay yerinden yaklaşık 100 metre uzaklaşan S.Ç., 5054/1 Sokak üzerinde, tabancayı alnına dayayıp, tetiği çekti. Geri tepmeyle namlusu yukarı kalkan tabancadan çıkan kurşun, Ş.Ç.'nin başının üstünü sıyırıp, hafif yaraladı.

Gülay Korucu'yu ve Ş.Ç.'yi kanlar içinde yerde yatarken gören vatandaşlar, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Gelen sağlık ekipleri ambulansla Ş.Ç.'yi Ege Üniversitesi Hastanesi'ne, Gülay Korucu'yu da Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede tedaviye alınan yaralılardan Ş.Ç.'nin sağlık durumunun iyi olduğu, Korucu'nun ise hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

KORUMA TALEBİNDE BULUNULMUŞ
Gülay Korucu'nun eski eşi tarafından vurulduğunu haber alan annesi, babası ve yakınları hastaneye akın etti, sinir krizi geçirdi.

Anne Nuray Korucu, S.Ç.'nin sürekli kızı Gülay Korucu'yu tehdit ettiğini, bunun üzerine savcılığa giderek koruma talebinde bulunduklarını söyledi.

Korucu'nun kardeşi Yasin Korucu polis tarafından ifadesi alınmak üzere Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...