Debra Messing’den Etkileyici Bir Performans

“The Starter Wife”da Emmy ödüllü oyuncu Debra Messing (Molly rolünde), imzaladığı evlilik öncesi sözleşmenin süresi dolmak üzereyken bir anda terk edilen, ünlü bir Hollywood Stüdyoları yöneticisinin lüks içinde boğulmuş güzel eşi rolünde karşımıza çıkıyor.

Eşinin kendisini daha genç bir kadın için terk etmesinin ardından kendini baştan yaratmak ve hayatta yeni bir yer belirlemek zorunda kalan Molly’nin hikayesi, aslında sosyal hayatında yükselen bir kadının düşüşünü ve yeniden doğuşunu anlatan gerçekçi bir hikaye...

“Gigi Levangie Grazer”ın aynı adlı romanından televizyona uyarlanan dizi etkileyici senaryosu ve acımasız esprileriyle Hollywood gerçeğini gözler önüne serecek...

Hayat onun için yeniden başlamıştır...

Hollywood'da zengin bir film stüdyosu sahibiyle evli olan Molly Kagen’ın hayatı, muhteşem malikanesinde, dünyalar güzeli kızı ile birlikte şahane geçmektedir. Şehrin en gözde klüplerinde ve restoranlarında her zaman en iyi masaya sahiptir. Ancak 10. evlilik yıldönümlerinde kocası Kenny’den aldığı bir telefonla bütün yaşamı değişir...

Evlenirken imzaladıkları anlaşma tam da bitmek üzere iken Kenny, kendisinden oldukça genç bir pop şarkıcısı ile birlikte olduğunu ve boşanmak istediğini söyler... Kötü haber şehirde kısa zamanda yayılır ve tüm kapılar Molly’nin yüzüne kapanır...

Artık ne dolu bir ajandası ne de yanından eksik olmayan arkadaşları vardır! Ancak arkadaşı Joan muhteşem bir teklifle Molly’nin yanındadır ve onu Hollywood'un en seçkin, en lüks, en özel bölgesi olan Malibu Colony'deki yazlığına davet eder. Molly şimdi en baştan kendine yeni bir hayat kurmak ve tek başına ayaklarının üzerinde durmak zorundadır. Hayat onun için yeniden başlamıştır...

1. Bölüm: Hayata Sil Baştan!

Hollywood yaşantısının şımarttığı Molly Kagen’ın lüks içindeki hayatı eşinin kendisine boşanma davası açmasıyla bir anda altüst olur. Kendini küçük düşürülmüş ve çaresiz hisseden Molly, gözlerden uzaklaşmak için 3 yaşındaki kızıyla Malibu’ya çekilir.

Bu arada yakın arkadaşları da kendi özel sorunlarıyla baş etmeye çalışmaktadır. Joan gizlice rehabilitasyon merkezine kaydolmuştur. Rodney’nin iç mimari ve dekorasyon kariyeri yıkımın eşiğindedir.

Cricket’ın eşi Jorge’la olan ilişkisi ise sallantıdadır. Bu arada alışık olduğu ve tanıdığı hayattan kendini uzaklaştırarak yaşamını tekrar değerlendirmeye başlayan Molly ölümle burun buruna gelmesine sebep olan bir olay sayesinde Sam adında yakışlıklı bir adamla tanışacaktır.

Judy Davis (Joan McAllister), Debra Messing (Molly Kagan), Miranda Otto (Cricket Stewart)
Judy Davis (Joan McAllister), Debra Messing (Molly Kagan), Miranda Otto (Cricket Stewart)

Kim Kimdir?

Molly Kagan: Molly Kagan tam da hayallerindeki gibi bir yaşama kavuştuğu sırada hiçbir şeyin sonsuza dek sürmediğini öğreniyor. Zengin ve başarılı bir Hollywood prodüktürü olan kocası onu daha genç ve güzel bir kadın için bırakıyor. Eski ayrıcalıklarının hepsini kaybeden Molly, kendine yeni bir hayat kurmak için kolları sıvıyor.

Joan McAllister: Joan Mc Allister kendinden yaşlı ve zengin kocasının kanatları altında konforlu bir yaşam sürüyor. Onun için her şey yolunda gibi, tabii elinden düşürmediği içki kadehlerini saymazsak. Bir de buna onunla aynı dertten muzdarip bir oyuncuya duyduğu ilgi eklenince işler karışıyor.

Joan McAllister rolüyle dizinin ağır toplarından biri de bu rolüyle geçen yıl Emmy’yi evine götüren Judy Davis. Cohen kardeşler ve Woody Allen gibi birinci sınıf yönetmenlerle çalıştığı Barton Fink, Husbands and Wives gibi unutulmaz filmlerden tanıdığımız oyuncunun parlak kariyerinin diziye sağladığı katkı büyük muhakkak ki. Davis, alkolik Joan McAllister rolünde yine harikalar yaratıyor.

Cricket Stewart: Cricket Molly’nin en yakın arkadaşlarından bir diğeri. O da yönetmen kocasının çapkınlıklarıyla başı dertte olan bir kadın.

Rodney: Rodney, Molly’nin en iyi gay arkadaşı. Bir dekoratör olan Rodney’nin işleri yolunda, ama aşk hayatı başka bir hikaye. En yağlı müşterisi olan bir film yıldızına aşık ve dahası adam gay değil.

Lou Manahan: Lou Manahan Molly’nin eski kocası Kenny’nin patronu ve Molly’ye karşı bir zaafı var. Onların ayrıldıklarını duyunca harekete geçiyor ve Molly’yle ikisinin de yararına olacak bir ittifak kuruyor.

Kenny Kagan: Kenny Kagan Molly’nin eski kocası. Eskiden hayatı paylaşırken şimdi yedi yaşındaki kızlarının velayetini paylaşıyorlar. Maddi meselelerse ayrı bir sorun. Kenny’nin hızlı bekar hayatı ilişkilerini daha da zorlayacak gibi.

23 Temmuz Perşembe 22.15
www.e2.tv.tr/