Bir kez daha 'Emek Bizim' demek için...

'Emek Bizim İstanbul Bizim' diyenler yarın saat 16.00'da Taksim'de buluşarak bir yürüyüş gerçekleştirecek.

21.12.2012 - 12:34

Bir kez daha 'Emek Bizim' demek için...

Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi, İnci Pastanesi'nin kapatılmasının ardından Emek Bizim İstanbul Bizim demek için bir kez daha sokağa çıkıyor.

Taksim'deki yürüyüş için yapılan duyuruda şöyle denildi:

''Önce Tarlabaşı ile başladılar; ardından Taksim Meydanı, Taksim Gezi Parkı… Sessiz sedasız, İstiklal Caddesi’ndeki onlarca tarihi han, pasaj, bina kapatılarak dönüştürülüyor.

7 Aralık Cuma sabahı, Cercle D’orient binasının önüne kamyonlar ve polis ekipleri İnci Pastanesi ve binada kalan diğer dükkanları yangından mal kaçırır gibi zorla tahliye etti. Dükkan sahiplerine birkaç gün süre vermeyi bile çok gören Beyoğlu Belediyesi, zorbalığını tüm İstanbul’a ve Türkiye’ye bir kez daha göstermiş oldu.

Bugün bütün Beyoğlu, bir şantiye alanına dönmüş durumda. Ve bu olağanüstü durum, gitgide bizim, hepimizin normali olmaya başlıyor. Bize dayatılan bu normu, normalliği kabul etmiyoruz.

Yaklaşık 3 yıldır, hem hukuki yoldan hem de sokakta verdiğimiz mücadelenin artık son aşamasına geldik, zira Mimarlar Odası’nın Kamer İnşaat’ın yıkım projesine karşı açtığı kamu davası kaybedildi. Biz, Emek Bizim İstanbul Bizim İnisiyatifi olarak diyoruz ki, Cercle D’orient binası ve Emek Sineması, kamuya yani hepimize aittir. Bu alanlarda söz sahibi bizleriz ve bu binaları sermayeye bırakmıyor, yıktırmıyoruz!

İnsanları yerinden eden kentsel dönüşüm projelerine, bizlere dayatılan kent yaşamına ve kentsel belleğimizin yıkımına karşı çıkıyoruz!

22 Aralık’ta Emek Bizim İstanbul Bizim demek için buluşuyoruz!''

22 ARALIK 2012 CUMARTESİ
16:00
TAKSİM TRAMVAY DURAĞI

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...