Bir seçim, on bir hayat

Xavier’nin o karlı günde yaptığı ve yapar yapmaz içini kemirmeye başlayan bir seçim, hiç tanımadığı on bir hayatı çoktan bambaşka yollara saptırmıştı. 'On Bir' kitapçılarda...

27.05.2011 - 16:40

Bir seçim, on bir hayat

İngiltere'nin en önemli yeni dönem komedyenlerinden Mark Watson’ın yayımlandığı dillerde büyük ilgi gören zeka, mizah ve hayat dolu romanı 'On Bir', seçmediklerimizin bizi seçimlerimiz kadar etkileyip etkilemediğini sorguluyor.

Gece geç saatlerde sunduğu radyo programını arayıp umutlarını, korkularını ve pişmanlıklarını paylaşan uykusuz Londralılar onu Xavier Ireland olarak tanıyor. Hiçbiri onun sevdiği her şeyi terkedip -gerçi önce sevdiği her şey onu terketti- yeniden başlamak için Londra'ya geldiğini bilmiyor. Bir daha kaybetmemek için başkalarını kendi hayatının parçası yapacak her türlü yakınlaşmadan uzak bir hayat yaşıyor artık. Ta ki o hayatın tam ortasına Pippa düşene dek.

Tuhaf bir şekilde hayatına sızan bu temizlikçi kız onun silmeye çalıştığı geçmişiyle yüzleşmesine, hiç ummadığı yerlerde teselli ve huzur bulmasına yardımcı oluyor. Keşke biraz daha erken karşılaşsalardı... Xavier’nin o karlı günde yaptığı ve yapar yapmaz içini kemirmeye başlayan bir seçim, hiç tanımadığı on bir hayatı çoktan bambaşka yollara saptırmıştı.

"Gerçekten okumalısınız. Zarif, tutkulu, ilham verici ve sürükleyici. Eğlenceli bir kitap bekliyordum, çok daha fazlasını buldum." (Chris Cleave)

"Nick Hornby ya da David Nicholls seviyorsanız, bu kitap kesinlikle sizin için. Son sayfayı çevirdikten çok sonra bile sizinle kalacak." (Cosmopolitan UK)

"Zeki, dokunaklı ve yer yer kahkaha attıracak kadar eğlenceli." (Independent)

''Olağanüstü parlak, olağanüstü keyifli. Woody Allen ve William Boyd'un evlilik dışı bir çocuğu olmuş ve adını Mark Watson koymuşlar." (Stephen Fry)

On Bir Domingo Yayınevi etiketiyle kitapçılarda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...