Bir taşla iki silah

Seyir helinde iken otomobillerinin camına isabet eden taş nedeniyle bir kişiyi darp ettikleri ihbar edilen iki kişi polis tarafından yakalandı. Araçta kuru sıkı tabanca, av tüfeği ve mermiler ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 07.11.2009 - 20:06

Bir taşla iki silah

Antalya'nın Alanya ilçesi'nde, otomobilinin camına taş atan kişiyi, yakalayıp darp ederek, zorla araca bindirdiği iddia edilen iki kişi, yaşanan kovalamacanın ardından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Alanya'nın Avsallar beldesi D 400 kara yolunda, otostop yapan Baran Uyurtay'ın (28) attığı taşın seyir halindeki Hakim Doyar'ın (40) kullandığı 72 KC 033 plakalı otomobile isabet etti.

Ön camı hasar gören otomobilin sürücüsü Doyar ve yanında bulunan arkadaşı Cevdet Gök, kaçmaya çalışan Uyurtay'ı yakaladıkları, darp ederek otomobile bindirmeleri üzerine çevredeki vatandaşlar, durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, otomobili Ticaret Lisesi Kavşağı'nda yakaladı.

Otomobilde yapılan aramada, bir adet kuru sıkı tabanca, bir adet ruhsatlı av tüfeği ile tüfeğe ait çok sayıda fişek ve mermi ele geçirildi.

Doyar ve Gök'ün ifadelerinde, Uyurtay'ı hasar gören otomobilin ön camını yaptırması için sanayiye götürdüklerini söyledikleri öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...