Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık B.İ.'nin, 29 Ekim 2014'te İsviçre'ye gitmek üzere Atatürk Havalimanı'nın dış hatlar terminalindeki Pasaport Kontrol Noktası'nda bulunduğu anlatıldı.

POLİS MEMURU: CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETTİ, ŞİKAYETÇİYİM

İddianamede, burada polis memuru U.Ş. ile harç pulu konusunda tartışan sanık B.İ.'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren sözler kullandığı aktarıldı.

Müşteki olarak ifadesi alınan polis memurun "Türk vatandaşlarından harç pulu parası alınmasının gerekli prosedür olduğunu B.İ.'ye anlattım. Buna rağmen konuşmasını sürdürdü. Cumhurbaşkanımıza hakaret etmesinden ve bana karşı tutum ve davranışlarından dolayı davacı ve şikayetçiyim. Uzlaşmak istemem" dediği kaydedilen iddianamede, sanığın da ifadesine yer verildi.

SANIK: HATIRLAMIYORUM

Sanık B.İ., ifadesinde tartışmada tansiyonunun yükseldiğini, şuurunu kaybettiğini, ne dediğini hatırlamadığını dile getirerek, hakaret içerikli konuşmadığını savundu.

4 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

İddianamede, sanık B.İ'nin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.