Bir yangın da Batman Cezaevi'nde

Yangın, kadın siyasi tutukluların bulunduğu koğuşta çıkarken, valiyle yapılan görüşmede taleplerin iletildiği kaydedildi.

Anadolu Ajansı 15.07.2012 - 19:41

Bir yangın da Batman Cezaevi'nde

Mardin'den gelen yangın haberinin ardından (Habere git), akşam saatlerinde de Batman Kapalı Cezaevi'nde kadın siyasi tutukluların bulunduğu A5 koğuşunda yangın çıktı.

Çamlıca Mahallesi'ndeki M Tipi Kapalı Cezaevi'nden dumanların yükselmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye aracı sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, kısa sürede kontrol altına alındı. Olayı duyan çok sayıda tutuklu ve hükümlü yakını da cezaevi önüne akın etti.

İtfaiyenin müdahalesi sürerken Batman Valisi Ahmet Turhan cezaevine gelerek incelemelerde bulundu.

Kadın tutuklularla görüştüğü belirtilen Turhan, Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Mazlumder Batman Şubesi Başkanı Murat Çiçek, Batman Barosu Başkan Yardımcısı Ekrem Taşkın'ı içeri aldırarak tutuklularla görüştürdü. Daha sonra önce Vali Turhan ardından sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri cezaevinden çıktı.

Batman Barosu Başkan Yardımcısı Ekrem Taşkın burada yaptığı açıklamada, tutukluların taleplerini Vali Turhan'a ilettiğini söyledi. Ancak

Taşkın'ın açıklaması sürerken cezaevinde tekrar yangın çıktığı ve itfaiyenin su sıkarak müdahaleye başladığı görüldü.

İtfaiyenin müdahalesi ve cezaevi çevresindekilerin bekleyişi sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...