Biri soydu, diğeri yakalandı

Diyarbakır'da soygun amacıyla kuyumcu dükkanına giren iki kişiden biri iş yeri sahibi tarafından yakalandı, diğeri ise yaklaşık 1 kilogram altınla kaçtı.

Silahlı iki kişi, Diyarbakı merkez Bağlar ilçesi Oryıl Kavşağı'nda bulunan Yavuz Ekrem Aydın'a ait kuyumcu dükkanına girdi. Soyguncuların iş yerine girmesi üzerine Aydın, alarm butona bastı.

Bu sırada soygunculardan biri yaklaşık bir kilogram altın alıp kaçtı. Diğer soyguncu ise iş yeri sahibi tarafından yakalandı. Soyguncuyu yakalarken oluşan arbedede yaralanan Aydın ise Diyarbakır Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Kaçan soyguncunun yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay yerinde incelemelerde buluna Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam,burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın'ın sabah iş yerini açtığını, altınları kasadan çıkararak vitrine koyduğu sırada 2 kişinin silahla soygun yapmak istediğini söyledi.

Birinin altınları almaya çalıştığını, diğerinin de Aydın ile boğuştuğunu ifade eden Sağlam, ''O sırada butona basıldığı için polis hemen olay yerine geliyor. Polis 1 kişiyi yakalıyor. Her türlü delil var. Ne kadar altının çalındığı tam olarak henüz belli değil'' dedi.

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul ise Diyarbakır'da yılda minimum 3-4 soygun vakasının yaşandığını, bugünkü soygunda da iş yeri bir soyguncuyu yakaladığını belirterek, şöyle konuştu:

''Silahlı soyguncular yaklaşık 1 kilogram altın çalınmış. Biz altın gibi bir değeri taşıyoruz. Bu nedenle güvenlik konusunda sıkıntımız var. Bu sıkıntımızı daha önce de dile getirmiştik. Silah ruhsatı konusunda sıkıntımız var. Üyemiz Aydın, üzerinde silah olmadığı için boğuşmak zorunda kalmış. Kendi becerisiyle bir kişiyi yakalamıştır. Taşıma ruhsatlı silah istiyoruz. Soygun öncesinde günlerce takip ediyorlar. Aydın'da silah olmadığını biliyorlarmış. Bu konuda yetkililerden duyarlılık bekliyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...