Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Meclis'te gazetecilerin kabine revizyonuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Şahin, görev değişikliğinin olağan bir durum olduğunu ancak hakkında medya üzerinden karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldüğünü söyledi.

Eski İçişleri Bakanı Şahin, ''Bu adam birilerinin oyununu bozdu. Siz de bu adamı bozun' denilerek, talimat verildi'' ifadesini kullandı.

'BAHÇELİ DOĞRU SÖYLEMİŞ'
Şahin, MHP Lideri Bahçeli'nin ''Başbakan, İmralı süreci için bakan harcadı'' sözleri için ise ''Doğru söylemiş. O ifadeler Sayın Bahçeli'nin kendi görüşüdür. Bir şey söylemem'' yorumunda bulundu.

'ODAM KİREÇ TUTMUYOR'
Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Meclis'te kendisine oda bulunamadığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Meclis yönetiminden aradılar, geçici olarak hemen bir oda verebileceklerini söylediler. Ben nihai düzenlemeyi beklemeyi tercih ettim'' dedi.

Şahin, oda sıkıntısı yaşamadığını kaydederek, ''Bazı arkadaşlarımız, Komisyon başkanlarımız bakan oldu. Komisyonlara yeni seçim yapılacak. Bu arada Meclis yönetimi herkese bir oda ayarlar. En kötü ihtimalle iki kişiye bir oda bulur. Ne olacak, bu sorun ya da mesele değil'' diye konuştu.

Meclis yönetiminin Cuma günü personelini arayarak, ''Geçici olarak hemen oda verebiliriz. Nihai düzenleme yapılınca bu değişebilir. Arzu ederseniz hemen geçici olarak odanızı alın'' denildiğini aktaran Şahin, buna karşılık kendilerinin ''Hayır, nihai düzenlemeyi bekleyelim'' dediklerini söyledi.

Şahin, ''Birkaç günlük geçiş dönemi olur. Çok normaldir. Sorun yok'' dedi.

Bu sırada Şahin'in yanına gelen AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün'ün, ''Benim odamı size vereyim'' sözlerine Şahin'in ''Sen nereye gideceksin, otele mi çıkacaksın? Odam kireç tutmuyor. Sağol'' sözleri gülüşmelere yol açtı.