Birsen Tezer Prova Halleri'nde

Prova Halleri'nin konuğu Türkiye'nin en güçlü kadın caz vokallerinden biri olan Birsen Tezer.

04.04.2013 - 15:44

Birsen Tezer Prova Halleri'nde

2009 yılında çıkardığı ilk albümü Cihan’dan sonra Ocak ayının ortalarında, Ada Müzik etiketi ile ikinci albümü İkinci Cihan’ı yayınlayan ve gene çok beğenilen caz sanatçısı Birsen Tezer, sahnede de uzun süredir beraber çalıştığı müzisyen arkadaşları Derin Bayhan (davul), Emre Tankal (elektrik gitar), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Tunç Öndemir (akustik gitar) ile yoluna devam ediyor.

Ayrıca bu kıymetli ekibe, albüm çalışmaları sırasında Akın Eldes (elektrik gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Bülent Ortaçgil (akustik gitar), Erkan Oğur (perdesiz gitar, kopuz), İlhan Şeşen (vokal), Özer Arkun (çello), Sibel Köse (vokal), Tarık Aslan (bendir, erbane) gibi son derece değerli isimler de konuk müzisyen olarak katılmış.

Toplam dokuz şarkıdan oluşan albümde sözü ve müziği Birsen Tezer’e ait olan beş şarkının dışında Gürol Ağırbaş’ın Eylül isimli bestesine Bülent Ortaçgil’in söz yazdığı 'Kendi Kendime', ilk albümde yer alan 'Balıkesir' isimli şarkının da sahibi olan Zafer Cımbıl’dan 'Delikanlı', Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey isimli filmin hiçbir yerde kayıtlı olmayan İlhan Şeşen bestesi 'Ne Tuhaf' ve sözü, müziği Sami Batok’a ait olan 'Boşver' isimli şarkı da yerini almış.

Müzik direktörlüğünü Gürol Ağırbaş’ın üstlendiği albümün miks ve kayıtlarını Arıkan Sırakaya, vokal kayıtlarını Cihan Güvenç, mastering’i ise Cem Büyükuzun yapmış. Kayıtlar ise T&A Project stüdyolarında tamamlanmış. Basın danışmanı olan Kadri Karahan aynı zamanda albümün fotoğraflarını çekerken, grafik çalışması ise Emine İlkorur’un elinden çıkmış.

Son derece neşeli, enerjik ve hoş sohbet olan Birsen Tezer ile Ghetto’da verdiği konser öncesi buluştuk. Her zamanki gibi soundcheck anından itibaren beraber olduğumuz sanatçı ile sohbete yeni albümü İkinci Cihan’dan bahsederek başladık, kanun çalmasından, albüme gelen tepkilerden konuşarak devam ettik ve CD'mizi imzalamasını rica ettik. Kamera önüne geçmekten pek hoşlanmayan Gürol Ağırbaş’ın bas gitarını sahnede keyifle dinlerken, konser sırasında bütün marifetlerini gösteren grup elemanlarının röportaj sırasında konuşurken nasıl heyecanlandığına tebessüm ederek şahit olduk. Basın danışmanı ve fotoğraf sanatçısı Kadri Karahan’dan ise konser, turne ve klip programlarının ayrıntılarını öğrendik.

Birsen Tezer hayranları bu yaz birçok şehirde canlı konser dinleme şansına sahip olacak gibi görünüyor.

Bugün itibari ile belli olan konser tarihleri;

4 Nisan Adana Latino Bar

5 Nisan Antep Garaj Bar

12 Nisan Eskişehir 222

13 Nisan Ankara Sanatolia

19 Nisan Kadıköy Sahne

Dileyenler diğer konser ve turne programları için Facebook ve Twitter hesaplarını takip edebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...