5 ilde bugün şehit cenazeleri vardı. Bitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çığ düşmesi sonucu şehit olan 5 asker düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandı.

DENİZLİ

Astsubay Çavuş Hilmi Öz, Bitlis'te çığ düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden biriydi. Şehit Astsubay Öz için Denizli'nin Çivril ilçesinde tören düzenlendi. Ailesi İzmir'de yaşayan 23 yaşındaki Öz, bekardı, 3 kardeşin en büyüğüydü.

Şehidin polis babası Özer Öz, Başbakan Binali Yıldırım'ın uzun yıllar yakın korumalığını yapmıştı. Başbakan Yıldırım, aileyi arayarak başsağlığı diledi. Cenaze törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.

KONYA

Çığ şehitlerinden 22 yaşındaki Uzman Çavuş Ali Taştepe, 15 gün önce memleketine gitmişti. Şehit olmadan iki gün önce de annesini arayarak operasyona çıkacağını ve çok kar olduğunu söylemişti.

Konya'da düzenlenen törene Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı. Cenazede fenalaşan şehidin annesi, sağlık görevlilerinin yardımıyla ayakta durabildi.

BALIKESİR

Şehit Astsubay Ferruh Kulaoğlu için Balıkesir'de tören düzenlendi. Kulaoğlu evli, bir çocuk babasıydı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı törende şehidin tabutuna Beşiktaş ve Balıkesirspor atkıları konuldu.

ÇANKIRI

Uzman Çavuş Yüksel Kapdan memleketi Çankırı'da uğurlandı. Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, aileye taziyelerini iletti.

Şehidin kardeşleri, yağmurdan korumak için tabutun üzerine montlarını örttü. Yüksel Kapdan'ın naaşı Esentepe Mezarlığı'nda defnedildi.

MERSİN

Uzman Çavuş Durmuş Tek 27 yaşındaydı. Kardeşi de asker olan şehit asker, nişanlıydı.

Mersin'deki caneze törenine Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan da katıldı. Uzman Çavuş Tek'in naaşı, Musalı Şehitliği'nde defnedildi.