Cumhuriyet'in 90. yılı nedeniyle bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin katılımı ile Tandoğan Meydanı'nda miting düzenlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da burada bir konuşma yaptı.

''Gençler sizler bir diktatörü dize getirdiniz, onun fiyakasını alaşağı ettiniz'' diyen Kılıçdaroğlu'na, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle toplanan kalabalık ''Her yer Taksim her yer direniş'' sloganlarıyla eşlik etti.

CHP Lideri'nin konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

'DOLMABAHÇE'DE, KADIKÖY'DEN GELEN KADINLARI DİKİZLİYOR'
''Bir diktatör var biliyorsunuz. Kadınların kaç doğum yapacağına o karar veriyor. Ne zaman doğum yapacaklarına, nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor. Hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor. Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen vapurlardaki kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır acaba?

'BEN SÖYLEDİM, YAPILACAK; KİMSİN SEN?'
Kadınlara sesleniyorum, size seçme ve seçilme hakkı veren partinin genel başkanı olarak sesleniyorum, sizin bedeniniz üzerinden siyaset yapanlara ders vermek sizin boynunuzun borcu. Bu diktatörün ezberi bozuldu. Ben söyledim, yapılacak. Kimsin sen?

'AHDIM OLSUN...'
Ahdım olsun, CHP'nin iktidarında T.C.'yi çağdaş uygarlığa taşımak için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Biz AKP devletine karşı mücadele ediyoruz. Herkes AKP'li ama unutmasınlar bu ülkeyi kuranlar en karanlık günlerde aydınlığı yakaladılar.''