Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği faaliyetlerine devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, Kurucu Üyesi olduğu 'Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği' Başkanı Sinem Nefesoğlu ile birlikte, okul öncesi eğitim imkanı bulamayan çocuklar için hayata geçirdiği Anaokulu projesinin 3.'sü için çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

Haberler - ntv.com.tr 01.01.2019 - 19:28 | Son Güncelleme : 12.01.2019 - 19:50

Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği faaliyetlerine devam ediyor

Sivil toplum örgütleriyle birlikte organize ettiği önemli hayır işleriyle tanınan Pervin Ersoy yaptığı açıklamada;

“En değerli varlığımız olan çocuklarınızın geleceği, ekonomik durumu ve sosyal statüsü ne olursa olsun hepimizin ortak kaygısıdır. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim ise gömleğin ilk düğmesi gibidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir” dedi.

Tüm geliri 'Bizim Çocuklarımız Dayanışma Derneği'ne bırakılacak olan Cumalıkızık turuna yardımsever isimlerden; Özdoğan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan'ın eşi Mehtap Özdoğan ile Gül Ergi, Fulya Nayman, Seda Eyüboğlu, Fulya Gündoğdu, Nergis Pekuysal, Hülya Kalyoncu, Mine Özmen, Emel Oysal, tiyatro ve televizyon oyuncuları İlker Ayrık ve Eser Yenenler ve sanatçı Aslı Hünel de katıldı.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne 2014 yılında alınan, “Osmanlı İmparatorluğu'nun Doğuşu" miras alanı, Orhangazi Külliyesi ve çevresini içine alan Hanlar Bölgesi, Hüdavendigar (I Murad) Külliyesi, Yıldırım (I. Bayezid) Külliyesi, Yeşil (I. Mehmed) Külliye, Muradiye (II. Murad) Külliyesi ve Cumalıkızık olmak üzere altı bileşenden oluşan Bursa ve Cumalıkızık gezisini, 'Gönüllü Turizm Elçisi' kapsamında Doğu ve Güneydoğu gezileri takip edecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın  2019 yılını 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan etmesiyle tanıtım çalışmalarını bölge ve etrafında yoğunlaştıracağını belirten Pervin Ersoy herkesi gönüllü turizm elçisi olmaya ve projeye destek vermeye davet ediyor.

Sayfa Yükleniyor...