‘Bizim ocağın durumunu görseler…’

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madende su basması sonucu mahsur kalan 18 işçiden biri olan Mehmet Özcan'ın eşi Fatma Özcan, Soma'daki facianın ardından eşiyle yaptığı görüşmeyi aktardı. Özcan, eşinin “Bizim ocağı görseler çok kötü, büyük bir ihtimalle kapanabilir” dediğini ifade etti.

04.11.2014 - 11:32

‘Bizim ocağın durumunu görseler…’

KARAMAN- Ermenek ilçesinde, su basan kömür ocağında mahsur kalan 18 işçiden Mehmet Özcan'ın eşi Fatma Özcan'ın endişeli bekleyişi sürüyor.

Bir yandan 3 çocuğuyla ilgilenen bir yandan da Mehmet Özcan'ın adeta göle dönen kömür ocağından sağ salim çıkıp geleceğine dair umudunu koruyan 33 yaşındaki Fatma Özcan, olaydan kısa süre önce eşiyle aralarında geçen konuşmaları AA muhabiriyle paylaştı.

Zor günler geçiren ve çocukları Nazife (12), Hüseyin (11) ile Ömer Asaf (5) için ayakta kalmaya çalışan Özcan, eşinin, olaydan 5 gün önce, ''Ölürsem beni anne babamın yanına koyun. Bu, benim vasiyetim'' dediğini söyledi.

Yaşadığı derin üzüntüyü içine atan Fatma Özcan, olayı duyar duymaz madene koştuklarını belirtti.

Küçük bir göçük olduğunu sandıklarını, olay yerine varınca acı gerçeği gördüklerini dile getiren Özcan, "(ocak tamamen suya gömülmüş) dediler. Biz yine de hemen çıkacağını düşünüyorduk. Bekledik, çıkmadı. Hala bekliyoruz" dedi.

Oğlu Ömer Asaf'ın olayın henüz tam anlamıyla farkında olmadığını aktaran Fatma Özcan, babasının hala madende çalıştığını sanan küçük çocuğun, ''Anne, babamı almaya mı gidiyorsun? Babamı da al gel'' dediğini anlattı.

‘BİZİM OCAĞI GÖRSELER ÇOK KÖTÜ’
Fatma Özcan, şunları kaydetti: "Soma'daki olaydan sonra 'ocağa denetimciler gelecek. Ocağın durumu belli değil. Büyük ihtimalle kapanabilir. Bizim ocağı görseler çok kötü. İşin içinden çıkılmaz' diyordu. 'Paramızı dikkatli harcayalım. Ocak kapatılabilir' demişti. Ocak denetlendi ama nasıl olduysa devam etti."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...