'Bizimle Başbakan'ın fotoğrafı arasında fark var'

Başbakan Erdoğan'ın, "Canı cehenneme dedikleri Esad'la hatıra fotoğrafı çektirdiler" diyerek eleştirdiği CHP'den yanıt geldi. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bizim arkadaşlarımız ile Başbakan'ın fotoğrafı arasında fark var'' dedi.

Haberler 20.11.2012 - 18:00

'Bizimle Başbakan'ın fotoğrafı arasında fark var'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada CHP heyetinin gazeteci Cüneyt Ünal'ı almak için Suriye'de bulunduğu sırada Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la çektirdiği fotoğraflara ilişkin sözlerine CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'den yanıt geldi.

Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında kendisine ve CHP'ye yönelik eleştirilerde bulunduğunu belirterek, bunlara ''Başbakan'ın arkasından değil, milletin kürsüsünden cevap vermek gerektiğini'' ifade etti. ''Bizim arkadaşlarımız ile Başbakan'ın fotoğrafı arasında fark var'' diyen İnce, Başbakan Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile geçmişteki bazı fotoğraflarını gösterdi.

Erdoğan bugünkü konuşmasında ''Biz insani her türlü girişimi, katkıyı memnuniyetle karşılarız. Bu işin bir boyutudur. Ancak esir gazeteci daha 'ye ulaşmadan CHP heyetinin Şam'da Beşşar Esad ile çektirdikleri hatıra fotoğrafının Türkiye'ye ulaşmış olması son derece manidardır.

CHP 21. yüzyılın kanlı diktatörüyle kendi halkının oluk oluk kanını akıtan Beşşar Esad ile hatıra çektirmekten kaçınmamıştır. Aylar önce CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na İsrail'e gidip arkasına Gazze'yi alıp orada bir hatıra fotoğrafı çektirmesini tavsiye etmiştim, hatırlarsanız. Adresi şaşırdılar. Gittiler Şam'da eli kanlı bir diktatörün sağına soluna dizilip hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır. Esad, CHP'yi adeta parmağında oynatarak, CHP'yi kullanarak Türkiye kamuoyuna mesajlar gönderebiliyor.

'CANI CEHENNEME' DEDİKLERİ DİKTATÖRLE FOTOĞRAF'
Daha bir kaç hafta önce CHP'nin bir grup başkanvekili, Meclis kürsüsünde aslanlar gibi kükreyerek 'Esed'in canı cehenneme' diyordu. Birkaç daha sonra kendi milletvekilleri gittiler, 'canı cehenneme' dedikleri o diktatörle hatıra fotoğrafı çektirdiler. O zaman beraber gidecekler demek. Herhalde beraber gidecekler.''

Sayfa Yükleniyor...