Blackberry tablet resmen yarışta

RIM firması iPad'in en yakın rakibi olması beklenen tablet bilgisayarını 'PlayBook' adıyla duyurdu.

28.09.2010 - 11:33

Blackberry tablet resmen yarışta

Yeni ve hararetli tablet bilgisayar pazarına ciddi bir oyuncu daha dahil oldu. Uzun süredir 'BlackPad' adıyla çıkarılması beklenen RIM ürünü, dün gece PlayBook adıyla cisimleşti, basına gösterildi.


BlackBerry akıllı telefonların üreticisi Research In Motion (RIM) San Francisco’da gerçekleşen BlackBerry Geliştiriciler Konferansı DEVCON 2010’da duyurulan PlayBook'la birlikte BlackBerry Tablet OS (işletim sistemi' de tanıtıldı.

Hem büyük ölçekli kurumlar hem de kişisel kullanım için tasarlandığı belirtilen BlackBerry PlayBook, 7 inç boyutunda 1024x600 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekrana, 1 GHz işlemciye ve 1GB RAM'e sahip.

Web taraması, çoklu görev olanağı, yüksek multimedya performansı gibi özelliklerin yanı sıra, RIM'ın kendi şifreleme sistemini de kullanan PlayBook, böylece iletişim güvenliğini de güvence altına alıyor.

Makinenin arka yüzünde 5 MP HD, ön yüzünde de 3 MP SD (standart çözünürlüklü) iki kamera bulunuyor. Elbette cihazda HD videoları da (1080p) oynatmak mümkün.

Wi-Fi bağlantı özelliğiyle gelen cihazın 3G'li versiyonu henüz yok, ancak RIM'ın gelecekte 3G ve 4G modellerini pazara sunmayı planladığı belirtiliyor.ıyor. . BlackBerry PlayBook’un 2011 yılı başında ABD’de, 2011 yılında 2. çeyreğinde ise uluslararası pazarlarda sunulması bekleniyor.

İşte aylardır beklenen BlackBerry PlayBook’un öne çıkan özellikleri:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...