Blackberry uygulama dükkanı nihayet!

Geçen yıl açılan Blackberry uygulama mağazasından artık Türkiyeli kullanıcılar da yararlanabilecek.

02.06.2010 - 15:48

Blackberry uygulama dükkanı nihayet!

iPhone AppStore, Nokia Ovi Store ve Samsung Apps Türkiye’de gaza basmış giderken onları uzun süredir uzaktan izleyen Blackberry sonunda kendi uygulama mağazasını Türkiye’ye açma kararı alabildi.


Research In Motion, Blackberry App World uygulama dünyasının artık Türkiye’de de kullanılabileceğini duyurdu. Yani Blackberry akıllı telefon kullanıcıları artık ücretli veya ücretsiz mobil uygulamaya doğrudan erişebiliyor.

BlackBerry kullanıcıları, www.blackberry.com/tr/appworld veya mobile.blackberry.com adreslerini ziyaret ederek beğendikleri uygulamaları doğrudan telefona indiriyor. Siteye bağlanıldığında kullanıcının sahip olduğu Blackberry modeli algılanıp ona yönelik uygulama kataloğu gösteriliyor.

Blackberry App World anasayfasında diğer markaların uygulama mağazalarında olduğu gibi kategori, popülarite ve en çok indirilme bazında gruplandırmalar bulunuyor. Elbette ihtiyaca yönelik uygulamaların anahtar sözcükle aratılabileceği ‘arama’ fonksiyonu da mevcut.

Mağazada ayrıca kullanıcıların indirdiği uygulamaların kaydını tutan My World adında bir klasör oluşturulmuş. Bu kişisel depolama alanı, kullanıcıların uygulamaları kolayca yüklemesine ve kaldırmasına olanak sağlıyor. Telefona indirilen uygulamalar telefona takılı microSD kartta da depolanabiliyor.

Yaklaşık 2 bin uygulamanın yer aldığı App World’deki ücretli uygulamaların fiyatları 2.99 dolardan başlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...