Sosyal medya hesabı üzerinden iki çocuğuyla ilgili yaptığı paylaşımlarla tanınan blogger anne Nihan Kayalıoğlu, boşanma sürecine girdiği eşi Savaş İçten’in iddialarına karşılık bir açıklama yaptı. Şiddet gördüğünü iddia eden Kayalıoğlu, “Çocuklarımla paylaşımlarıma dava öncesi eşim ses çıkarmıyordu” diyerek eleştirilerde bulundu. Bugüne kadar çocuklarının psikolojisini düşünerek sessizliğini koruduğunu söyleyen Kayalıoğlu, “Devam eden hukuki sürece olan inancım ve saygım gereği davanın sadece mahkemeyle sınırlı kalmasına özen gösterdim. Bu konudaki tutumum bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Ancak çıkan haberler nedeniyle bir açıklama hakkım doğmuştur” dedi.

"FİZİKSEL ŞİDDET GÖRDÜM"

Eşiyle olan ilişkisinde yıllardır psikolojik, sözlü, ekonomik ve fiziksel şiddete maruz kaldığını öne süren Kayalıoğlu sözlerini şöyle tamamladı, “Çocuklarımın beden ve ruh sağlığı için şiddet gördüğüm eşimden ayrılmak için 2015 yılında harekete geçtim. Maalesef eşim, her zaman olduğu gibi hırs ve egosuna yenik düşüp çocuklarımızı hiçe sayarak bu süreci farklı bir seviyeye taşıdı. Ve ne yazık ki, benimle olan savaşına çocuklarımızı alet edip, çirkin iftira ve iddialarla şimdilik çocuklarımdan uzak kalmama sebebiyet vererek, aslında çocuklarımıza ileride telafisi mümkün olmayan zararlar verdi.

Blogger anne Nihan Kayalıoğlu, çocuklarını düşündüğü için eşinin iddialarına sessiz kaldığını söyledi.
Blogger anne Nihan Kayalıoğlu, çocuklarını düşündüğü için eşinin iddialarına sessiz kaldığını söyledi.

"EŞİMİN SESİ ÇIKMIYORDU"

Verilen mahkeme kararı tedbirdenir. Yani geçici alınmıştır. Avukatlarım karşı iddia ve savunmalarını itirazlarıyla beraber mahkemeye sundu. Delillerin toplanmasıyla beraber hakkın, adaletin kendisinden yana tecelli edeceğine inancım sonsuzdur.

Unutulmamalıdır ki; beraber olduğumuz dönemde eşim çocuklarımla yaptığım paylaşımlara ses çıkarmamış hatta paylaşımların içinde de yer almıştır.”

MAHKEME VELAYETİ BABAYA VERMİŞTİ

Sosyal medyada çocuklarının fotoğrafını paylaşan anne Kayalıoğlu’nun bu paylaşımları baba İçten tarafından mahkemeye taşınmış Beykoz Aile Mahkemesi tarafından alınan kararla da anneye çocuklarının fotoğrafını paylaşım yasağı getirilmişti. Tedbir olarak da iki çocuğun velayeti babaya verilmişti. (Çağdaş Ulus/VATAN)

ANNE-BABAYA ORTAK VELAYET KARARI (BİR İLK)

İNSTAGRAM'DA ŞATAFAT

DİSLİKE KRALİÇESİ