BM Güvenlik Konseyi üyelerine Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bilgilendirme

Dışişleri Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkeleri Barış Pınarı Harekatı hakkında bilgilendirdi.

Anadolu Ajansı 09.10.2019 - 16:51 | Son Güncelleme : 09.10.2019 - 17:41

BM Güvenlik Konseyi üyelerine Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili bilgilendirme

Son dakika haberi!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında BMGK üyesi ülkelerin büyükelçilerinin bakanlığa çağrıldığını bildirdi.

Aksoy, "BM Güvenlik Konseyi üyeleri Barış Pınarı Harekatıyla ilgili olarak bilgilendirilmek amacıyla Bakanlığımıza çağrılmaktadır" ifadesini kullandı.

BMGK'nın daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa'dan oluşuyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DA NATO'YU BİLGİLENDİRDİ

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından da, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamada bulunuldu.

Açıklamada, "ABD, Rusya Federasyonu, İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya ile NATO ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlikleri saat 14.00'ten itibaren Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin bilgilendirildi" ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir" açıklamasını yapmıştı.

VİDEO: BARIŞ PINARI HAREKATI BAŞLADI (BÖLGEDEKİ TEHDİT NASIL YOK EDİLECEK?)

Sayfa Yükleniyor...