Bob Dylan için geri sayım başladı

Efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın yepyeni 10 şarkısının yer aldığı 35. stüdyo albümü 'Tempest', Eylül'de müzik marketlerde olacak.

Haberler 28.08.2012 - 18:52

Bob Dylan için geri sayım başladı

Bob Dylan'ın yeni albümü 'tempest' için geri sayım başladı. Bob Dylan’ın 1962 tarihinde Columbia Records etiketiyle yayınlanan ilk albümü “Bob Dylan”ın 50. yıldönümünü kutlar nitelikte bir albüm olacak olan Tempest’ın prodüktörlüğünü Jack Frost üstleniyor.

“Tempest” albümünden yayınlanan ilk single “Duquesne Whistle” 27 Ağustos 2012’de NPR.org/music adresinde müzikseverler ile buluştu. “Duquesne Whistle” videosunun prömiyeri ise 29 Ağustos’ta guardiannews.com adresinde yapılacak. “Duquesne Whistle”ın yönetmenliğini, Bob Dylan’ın 2009 senesinde yayınladığı “Together Through Life” albümünden “Beyond Here Lies Nothing” videosunun da yönetmenliğini yapan Nash Edgerton üstlendi.

Efsanevi müzisyenin eylül ayında Sony Music etiketiyle yayınlanacak olan yeni albümüne ilişkin ise basında aşağıdaki şekilde övgü dolu yorumlar yer aldı.

11 Eylül’de yayınlanacak yeni Bob Dylan albümü Tempest‘tan ilk kayıt 'Duquesne Whistle NPR.org. adresinden dinlenebilir. Dinlemek için tıklayınız

“Popüler müziğin en büyük ozanının yine her zamanki gibi muhteşem bir albüme imza attığını söylemek muhteşem. Albümü tekrar duymak için sabırsızlanıyorum. Albüm, kariyerinin alacakaranlık dönemine yaklaşan büyük bir sanatçının korkusuz yaratıcılığının eseri.” – Neil McCormick ( The Telegraph)

“Bob Dylan Tempest ile kendisi için çıtayı tekrar yükseltti. Çarpıcı bir eser.” – Robert Hillburn

“Tempest tek kelime ile muhteşem” Michael Simmons – (Mojo Online)

Bob Dylan, 2012 senesinde ABD'de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan 'Özgürlük Madalyası'na layık görüldü. 2008 yılında ise “olağanüstü şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üzerine yaptığı etki” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” gibi prestijli ödüllerin yanı sıra diğer birçok onur ödülünün de sahibi.

Sayfa Yükleniyor...