Böcek kriptolu telefonun yanında

Başbakan'ın ofisindeki dinleme cihazlarıyla ilgili ayrıntılar netleşiyor. Cihazlar, Başbakan'ın kullandığı kriptolu telefonların altındaki prizde bulundu. Ayrıca bu işi 30-40 kişilik bir ekibin yaptığı ve arkasında yabancı istihbarat örgütü olmadığı belirtiliyor.

NTV Haber 26.02.2014 - 12:58

Böcek kriptolu telefonun yanında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ofisine konulan dinleme cihazları kriptolu telefonun altındaki prize yerleştirildi.

Dinleme cihazları uzatma kablolu çoklu prizin içinden, Başbakan'ın en kritik, devlet sırrı sayılabilecek konuşmalarını gerçekleştirdiği kriptolu telefonların hemen altından çıktı.

Böcekler 30-40 kişilik bir ekiple yerleştirildi ve arkasında herhangi bir yabancı istihbarat örgütü değil, "paralel yapı"nın olduğu belirtiliyor.

Dinleme cihazlarını MİT 2 günlük arayla buldu.

İlk cihaz Başbakan Milli Güvenlik Kurulu toplantısındayken evinde, diğeri ise iki gün sonra resmi konutta yapılan aramada ortaya çıktı.

Böcekler sürekli elektrik enerjisi alıyor ve 200-300 metre yakınında bulunan kayıt ünitesine kesintisiz olarak ses aktarımı yapıyordu.

Yapılan incelemelerde cihazların Başbakan Erdoğan’ın ameliyat olduğu ve sonrasında Ankara’da bulunmadığı döneminde veri aktardığı sonucuna varıldı.

Ankara'nın üzerinde durduğu diğer kritik olay ise dinleme iddiaları...

Güvenlik ve istihbarat kulislerine yansıyan bilgilere göre yakın zamanda her ilden ayrı bir ‘Dinlenilenler listesi’ çıkabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...