İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta AFAD'ın büyüklüğünü 6.5, Kandilli'nin 6.6 olarak açıkladığı Ege Denizi'ndeki depreme ilişkin Rönesans Sağlık Yatırım'ın düzenlediği toplantıda ''Depremde ciddi bir hasar ortaya çıkmaması, alınan tedbirlerin etkili olduğunu göstermiştir" ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine sektör temsilcilerinden destek geldi. Bodrum'da uzun yıllardır proje geliştiren Emrağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı H. Kadri Amrağ, "Yaşanan depremin hemen ardından hayatın Bodrum'da normal seyrine dönmesi hem mimarisiyle hem kalitesiyle hem de misafirleriyle Bodrum'un çok güçlü ve önemli bir merkez olduğunu bir kez daha gördük" değerlendirmesinde bulundu.

KADRİ AMRAĞ: BODRUM, DEPREME KARŞI GÜVENLİ BİR LİMAN

Depremden kısa süre sonra Bodrum'da hayatın normale döndüğüne dikkat çeken Amrağ, "Bodrum'da yüksek katlı binalar yok. Doğaya uygun ve güçlü yapıları ile Bodrum, depreme karşı güvenli bir liman. Ayrıca büyük markaların da buluşma noktası. Biz de Emrağ İnşaat olarak Bodrum'a yürekten inanan yatırımcılardan biriyiz" dedi.

Emrağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı H. Kadri Amrağ
Emrağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı H. Kadri Amrağ

Şimdi de Bardakçı Koyu'nda 160 milyon euroluk yatırımla Rebis Bodrum projesini devreye aldıklarını hatırlatan Amrağ, "Bu projeyle biz de Bodrum'a bir otel kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

DAĞLARCA ÇAĞLAR: SWISSOTEL'İN İKİNCİSİNİ ÖNÜMÜZDEKİ SENE AÇIYORUZ

Yaşanan deprem sebebiyle Yunan adalarındaki can kayıplarına üzüldüklerini ifade eden Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar ise "Bu deprem aynı zamanda Bodrum'da mimari planların, güvenlik tedbirlerinin ne denli önemli olduğunu ortaya koydu. Bodrum'da iş yapanların da yatırımlarını ne denli özenli ve ciddiye alarak gerçekleştirdiğini gösterdi" dedi.

Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar
Çağdaş Holding İcra Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar

Hem Bodrum Belediyesi'nin hem sivil toplum kuruluşlarının hem de Bodrum'a gönül veren diğer bütün paydaşların Bodrum markasının oluşması için yıllardır çalıştığını belirten Çağlar, "Bodrum her yıl yurtiçi ve yurtdışında 30'u aşkın turizm fuarında temsil ediliyor. Yurtdışından Bodrum'a direkt uçuşlar yapılması için çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Keza çok ciddi yatırım haberleri duyuyoruz. Biz de Çağdaş Holding olarak 2015'te Bodrum'a ilk Swissotel'i getirmiştik, şimdi ikincisini önümüzdeki sene açıyoruz" şeklinde konuştu.

DEPREM SONRASI ÜNLÜ İSİMLERDEN ''BODRUM'A GELİN'' ÇAĞRISI

MEHMET KOCADON: VATANDAŞLARI ETKİLEYEN OLUMSUZ HİÇBİR ŞEY YOK

Bu arada Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da hayatın normal seyrinde devam ettiğini belirterek, "Bodrum tarihinin en büyük depremlerinden birini yaşadı. Vatandaşları etkileyen olumsuz hiçbir şey yok. Böyle bir depremde kendini bu kadar hızlı yenileyen şehir yok. Depremin Bodrum'un yapılarına hiçbir zararı olmaması ayrıca Bodrum'un Türkiye'nin en güvenli yeri olduğunu da ortaya koydu" dedi.

BODRUM LÜKS MARKALARIN BULUŞMA NOKTASI OLDU

Yaklaşık 2 yıl önce Mandarin Oriental otelin hizmete girdiği Bodrum'da, dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden Amerika, Kaliforniya merkezli Paramount Pictures, Paramount Hotels&Resorts ile yaptığı lisans anlaşması sonrasında dünyadaki ilk otelini açtı. Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler gibi lokasyonlarda lüks konseptle hizmet veren LUX'ın Avrupa'daki ve Türkiye'deki ilk tesisi LUX Bodrum Resort&Residences Bodrum'a geldi. Hilton, Kempinski, Swissotel gibi yabancı markaların uzun yıllardır hizmet verdiği Bodrum'da, yatırımcıları Türk olan Voyage, Rixos, Titanic gibi lüks hizmet veren markalar da yer alıyor. Tüm bunların yanında gelecek yıldan itibaren hizmet vermeye başlayacak olan birçok otel markası bulunuyor. Banyan Tree, Four Seasons, ikinci Swissotel bunlardan bazıları. Keza Fairmont, Bvlgari, Shangri-La, Ritz Carlton, St. Regis ve Armani gibi markalar da Bodrum'da faaliyete geçmeye hazır oteller için yatırımcılarla görüşme halinde.