Bodrum’da domuz paniği

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yiyecek bulmak için şehre inen bir domuz, panik yarattı.

30.11.2010 - 12:18

Bodrum’da domuz paniği

Bodrum'un Gümbet Mahallesi'ndeki Oasiş Alışveriş Merkezi ve 800 konutluk Kale Sitesi'ne inen domuz önüne gelene saldırdı.

Domuz ilk olarak, eşi 31 yaşındaki özlem ve kızı 1.5 yaşındaki Asmin Güngör ile yürüyüş yapan marina görevlisi 34 yaşındaki Yılmaz Güngör'ü metrelerce kovaladı.

Güngör çifti, bir otomobilin arkasına saklanarak canlarını kurtardı. Domuzun saldırısından korkarak ağlayan minik Asmin'i, anne ve babası güçlüklü sakinleştirebildi.

Yiyecek bulmak için şehir merkezine indiği sanılan domuz, daha sonra Giritli Mustafa Bey ve Severcan caddelerinde araç sürücülerine zor anlar yaşattı.

Saldırdığı üç otomobilin aynalarını kırıp, kaportalarına zarar veren domuz, bir süre çevredeki sitelerinin bahçelerinde yaklaşık 15 dakika kadar yiyecek aradıktan sonra tekrar geldiği Gökçeler Dağı'na dönerek ormanlık alanda gözden kayboldu.

'ÇOK KORKTUK'
Domuzun saldırısından kaçarak kurtulan Yılmaz Güngör, “Domuzu uzaktan görünce önce köpek sandık. Daha sonra domuz olduğunu fark edince heyecanlandık. Ancak, saldırabileceği hiç aklımıza gelmedi. Bize doğru koşmaya başlayınca, kızım ve eşimle kaçıp, bir otomobilin arkasına saklandık. Çok iri bir hayvandı, çok korktuk" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...