NTV

Bodrum'da gece kulübünde yangın çıktı

DHA

Türkiye

Bodrum'da yeni sezon için hazırlık yapan bir gece kulübünde yangın çıktı. Yan taraftaki otellere de sıçrayan alevler itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir gece kulübünde çıkan yangın vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Gümbet Mahallesi'nde sezon hazırlığı yapılan bir diskoda kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar nedeniyle yangın çıktı. Diskonun bitişindeki otele sıçrayan alevler kısa süreli paniğe neden olurken, yangın 1 buçuk saatte kontrol altına alındı. 

Gümbet Mahallesi'ndeki Hemera Disko'da saat 13.00 sıralarında yangın çıktı. Sezon açılışı nedeniyle bakım ve onarım çalışması yapılan diskonun içinde kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar ses izolasyonundaki süngerleri tutuşturdu.

Ahşap terastaki alevlere otel personeli ilk olarak yangın söndürme tüpleriyle müdahale etti. Oteldeki bazı şezlonglar yanarken yerli ve yabancı turistler otel dışına tahliye edildi. Alevlerin birden büyümesiyle büyük çapta maddi hasar meydana geldiğini söyleyen Palm Garden Otel Genel Müdürü Mustafa Uğur, "Yangın hızla büyüdü ve otele sıçradı. Personelimizin hızlı müdahalesiyle faciadan döndük. Şans eseri yaralanan olmadı. Yanan yerlerin tamiratını yapacağız" dedi.

 Otel ve disko çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

ETİKETLER