Bodrum’da yanan otel boşaltıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 1 kişinin ölümü, 12 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan yangının çıktığı Baraz Otel, ''mülkiyeti belediyeye ait olduğu ve işgal edildiği'' gerekçesiyle tahliye edilmeye başlandı.

Anadolu Ajansı 01.09.2010 - 15:29

Bodrum Kaymakamlığı, mülkiyeti Bodrum Belediyesi’ne ait Baraz Otel'in ''işgal edildiği'' gerekçesiyle tahliyesine karar verdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, polis nezaretinde tahliye işlemlerine başladı.

Otelde bulunan masa sandalye ve çeşitli eşyalar, Cumhuriyet Caddesi'ne giren kamyonlara konularak Bodrum Belediyesi Kademesi’ne götürüldü.

Otelin sahiplerinden Erol Eryılmaz, tahliyeyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldıklarını öne sürdü. Bu karara uymayan kaymakam ve belediye başkanının suç işlediğini iddia eden Eryılmaz, şöyle konuştu;

''Burayı tahliye etmeleri yasaları tanımamaktır. Belediye başkanı ve kaymakam hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gidiyorum. Bir aydan beri iş yapamıyoruz. Bu olumsuz baskılar bizi çok zor durumda bıraktı. Şu anda odalarda müşteriler var. Yasalar bize bu hakkı tanıyor. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon kendi kanunlarını işletiyor, kaymakam da buna uyuyor. Şimdi mahkemeye tekrar gidiyorum.''

Bodrum Belediyesi avukatı Mehmet Türkoğlu ise Eryılmaz'ın aldığı mahkeme kararının otelin tahliyesini engellemediğini söyledi. Türkoğlu, ''Zaten öyle olsa polis burada olmazdı. Yasal prosedürü yerine getiriyoruz'' diye konuştu.

Bu arada tahliye sırasında otelde müşterilerin bulunduğu gözlendi.

Baraz Otel'de 2 Mayıs'ta çıkan yangında Orkun Horozoğlu ölmüş, 1'i ağır 12 kişi yaralanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...