Bodrum'daki yangın kontrol altına alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesi Konacık beldesinde bulunan Koyuncuoğlu Yapı Market’te başlayan yangın, yaklaşık iki saat sonra kontrol altına alındı.

Haberler 15.06.2012 - 13:53

Bodrum'daki yangın kontrol altına alındı

Koyuncuoğlu Yapı Market’in tamamen yanıp kül olduğu yangına belediye itfaiye araçları, Orman işletme şefliğinin arazözlerinin yanı sıra üç uçak ve iki helikopter ile müdahale edildi.

Sık sık yaşanan patlamalar nedeniyle alevlerin yükselmesi üzerine otellerin vidanjörleri de çağrıldı.

Söndürme çalışmalarını İlçe Emniyet Müdürü Ömer Hakkı, Bodrum Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Demirörs, Orman İşletme Şefi Ömer Barut ile MHP’li Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun da izledi.

Marketin hemen yakınındaki akaryakıt istasyonuna sıçramadan kontrol altına alınan yangın sırasında yaklaşık 70 polis ve asker çevrede güvenlik önlemi aldı.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan dört itfaiye eri yoğun dumandan etkilendi.

İtfaiye erleri olay yerine gelen ambulanslarda tedavi edildi. Yangın nedeniyle dışarı kaçan market çalışanları arasında da fenalaşarak bayılanlar oldu.

Market Müdürü Selim Demirci’nin eşi Çiğdem Demirci de, olayı duyar duymaz markete geldi. Demirci, eşini göremeyince fenalaşarak yere yığıldı.

Çiğdem Demirci ilk müdahalesinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

DÖRT ARAÇ ZARAR GÖRDÜ
Soğutma çalışmalarına geçilmesinin ardından dumanların azalmasıyla market önünde bulunan dört aracın kısmen zarar gördüğü anlaşıldı.

Bu arada yangının çıkış nedeni konusunda da işçilerden farklı farklı yorumlar geldi.

Bazı işçiler, içeride elektrik panosunun yanında kaynak çalışması yapıldığını, bu sırada sıçrayan kıvılcımlardan yangının çıktığını belirtirken, bir bölümü de arka tarafında bulunan yemekhane kısmından başladığını ifade etti.

İşçilerden Ali Kaya da, “Yangın sırasında mağazanın içindeydik. Arka taraftan yükselen alevlere ilk önce kendi imkanlarımızla müdahale ettik. Hemen ardından da itfaiyeye haber verdik" dedi.

ALLAH KORUDU
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, yangının henüz belirlenemediğini söyledi.

En büyük tesellinin can kaybı olmaması olduğunu dile getiren Tosun, “Yangın sadece belde de değil, tüm Bodrum’da korku yarattı. Allah korudu ve can kaybı yaşamadık. Tüm imkanlar seferber edildi. Ancak yapı market olması nedeniyle kontrol altına almak güç oldu. Özelikle yan tarafındaki akaryakıt istasyonuna sıçramaması için herkes olağanüstü çaba gösterdi" dedi.

Sayfa Yükleniyor...