Beşiktaş Belediyesi ve BKM tarafından bir konser mekanı olarak yapılandırılan Turkcell Kuruçeşme Arena, 2009 yazı için yepyeni bir çehreye kavuşuyor. Bir aydır, 120 kişilik bir ekip gece gündüz mekanı yaz için hazırlıyor.

2009 yazında 50 organizasyona evsahipliği yapacak olan mekan, İstanbul kültür- sanat hayatının en önemli adresi olacak. Sezonun başında ustalarının sahnesi olan BKM Sahnesi’ne çıkan vet v programları ile de çıktıkları turneler ile de hayranlarının sayısını hergün arrtıran BKM Mutfak Oyuncuları 2009 yaz programlarına da dünya starlarının sahnesine çıkarak başlayacaklar.

4 Haziran gecesi BKM Mutfak ekibinin Çok Güzel Hareketler Bunlar gösterisi ile sezona başlayacak olan mekan, Ata Demirer, Caveman, Anadolu Ateşi gibi tiyatro ve gösterilerin yanı sıra Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nilüfer gibi pop müziğinin dev isimlerini ağırlayacak. Sertar Ortaç’ın birbirinden hareketli şarkılarına da Volkan Konak’ın Karadeniz ezgilerine de evsahipliği yapacak, Suzan Kardeş ile de Balkan rüzgarı estirecek. Gelenek yine bozulmayacak Placebo, Fatboy Slim ve Deep Purple gibi dünya starları da yine bu eşsiz sahnede müzikseverler ile buluşacak.

SAHNE MİNİK DANSÇILAR İLE AÇILACAK

5 HAZİRAN Cuma akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’daki Anadolu Ateşi gösterisi minik dansçıların gösterisi ile açılacak. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu hocalarının İstanbul genelinde eğitim verdiği İlköğretim Okullarından 4-6 yaş grubu Anaokulu öğrencileri büyüklerinden önce 20 dakikalık özel bir gösteri sahneleyecekler.

ANADOLU ATEŞİ DE YENİ VERSİYONUNU İLK KEZ TURKCELL KURUÇEŞME ARENA’DA SAHNELEYECEK

Anadolu’nun 7 ayrı bölgesinden derlenen yüzlerce halk dansı motifinden oluşan koreografileriyle zengin Anadolu kültürünü yansıtan Anadolu Ateşi

Yenilenmiş versiyonu EVOLUTION ile ilk kez 5 Haziran Cuma akşamı Turkcell Kuruçeşme Arena’da sahnelenecek. Gösterinin bu yeni versiyonunda izleyici sahnede semahlar, Kafkas dansları, dinsel törenlere ait danslar ve roman dansları görecek.

Tiyatro ve konserlerin yanı sıra, Turkcell Kuruçeşme Arena bu yaz haftada bir gece de açıkhava sineması olarak da hizmet verecek.

TURKCELL KURUÇEŞME ARENA KONSER PROGRAMI